za

Kurs bitcoina nadal podąża na północ. Czy to początek nowej hossy?

robinhood aplikacja rejestracja

Kurs bitcoina rośnie. Obecnie 1 BTC kosztuje już więcej niż 21 000 USD. I to mimo tego, że Fed zdecydował się po raz kolejny podnieść stopy procentowe. Czy to początek nowej hossy?

Kurs bitcoina rośnie

W momencie pisania tych słów 1 BTC kosztuje 21 400 USD. To więcej o ponad 3% niż tydzień temu i więcej o 4% niż dobę wcześniej.

Odbicie na wykresie ma swoje odzwierciedlenie w nastrojach. Indeks strachu i chciwości bitcoina znalazł się już na poziomie 38, co oznacza neutralny stosunek inwestorów do BTC. Dodajmy, że ostatnie badanie wykonano do tego przy niższej cenie – 21 112 USD.

Kurs etheru wynosi z kolei 1653 USD. To więcej o 4,8% niż wczoraj i więcej o 4,1% niż dobę temu.

Indeks strachu i chciwości pokazał zaś 53, co także – tak jak w przypadku BTC – oznacza neutralne podejście inwestorów do ETH.

Czy oznacza to, że najgorsze za nami i powoli rozpoczynamy hossę? To, że kurs nie spadnie już poniżej 18 000 USD, sugeruje w swojej nowej analizie Krypto Raport. Więcej na ten temat posłuchacie tutaj.

Bitcoin przestał bać się działań Fedu?

Wielu analityków podkreśla, że BTC przestało reagować na podnoszenie stóp proc. przez Fed spadkami. Dlaczego? Możliwe, że inwestorzy uznali, że wyższe stopy są już w cenie kryptowaluty. Ponadto pozytywnym sygnałem były wieści dot. tego, że władze monetarne USA debatują już nad ewentualną zmianą polityki. Jak na razie, jak przekazał Jerome Powell, nie planują obniżek stóp proc., ale wydłużą cały proces i sprawią, że będzie realizowany w łagodniejszy sposób.

Dodajmy, że kryptowaluty nadal pozostają rynkiem płytkim, dość prostym do napompowania i funkcjonującym nadal trochę na uboczu mainstreamu.

Czy to już dobry czas na zakupy?

Pytanie brzmi jednak, czy to już dobry czas na zakupy kryptowalut. Możliwe, że idealną strategią są zakupy cykliczne – w ramach uśredniania ceny zakupu. Automatyzację tego procesu zapewnia np. Binance czy polskie Ari10.

Pamiętajcie jednak, że inwestujecie w kryptowaluty na własną odpowiedzialność. Przed inwestycją polecamy też spędzenie trochę czasu na edukacji z zakresu tego, jak przechowywać cyfrowe aktywa.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.