Kurs Bitcoin

Kurs Bitcoina spadł do 6000 USD! CEO BitMEX uważa, że niżej nie spadnie

Dzisiejszy dzień nie będzie należał do najszczęśliwszych dla fanów kryptowalut. Kurs Bitcoina spadł w krótkim czasie aż do 6000 USD. […]

Data publikacji: 12 marca 2020

bitbay

Dzisiejszy dzień nie będzie należał do najszczęśliwszych dla fanów kryptowalut. Kurs Bitcoina spadł w krótkim czasie aż do 6000 USD.

Kurs Bitcoina – 6000 USD

Ostatnie niepokojące wydarzenia na świecie – krachy na giełdach i pandemia koronawirusa – doprowadziły do ogromnych nerwów u niemal wszystkich inwestorów. Nie wyłączając tych z rynku cyfrowych walut.

Bitcoin spadł właśnie do poziomu 6000 USD. Co ciekawe, CEO giełdy BitMEX, Arthur Hayes, stwierdził wczoraj, że może okazać się to najniższym poziomem, do którego może spaść czołowa kryptwaluta. Dodał, że to, co teraz widzimy, to „spojrzenie na umysł tradera w czasach intensywnej zmienności rynku”.

I faktycznie, apokaliptyczne wizje analityków i inwestorów sprawdziły się: narastająca panika doprowadziła do krachu na rynku kryptowalut. W ciągu zaledwie nieco ponad 30 minut BTC straciło aż ok. 20 proc. swojej ceny. Nie lepiej poradziły sobie czołowe altcoiny. Ether stracił w skali 24 h aż ok. 30 proc. ceny i teraz kosztuje 137 USD. Token XRP od wczoraj stracił ponad 20 proc. i dziś kosztuje jedynie 0,16 USD.

Panika – co w takiej sytuacji robić?

Obecna sytuacja na rynku musi wywoływać wielkie emocje zwłaszcza wśród osób, które nie są zaznajomione z rynkiem kryptowalut (albo i w ogóle giełdą). Obecny spadek może zaś oznaczać punkt zwrotny. I to wcale nie pod kątem negatywnym. Jeśli szef BitMEXA ma rację, dzisiejszy dzień może okazać się najlepszym od dawna, jeśli chodzi o kupno BTC na dłuższy okres.

Oczywiście nadal nie można wykluczyć spadków, choć opowieści o upadku BTC jako projektu czy spadku jego ceny do 1000 USD należy uznać za przesadę oraz to, że emocję na rynku wzięły górę. Oczywiście pamiętajcie, że grając na giełdzie sami podejmujecie decyzję…

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion