za

Kurs bitcoina znowu poniżej 19 000 USD

Kurs bitcoina znajduje się dziś poniżej 19 000 USD. Czy to zapowiedź głębszych spadków?

Kurs bitcoina spada poniżej 19 000 USD

Cena bitcoina znajduje się poniżej 19 000 USD. Za 1 BTC należy zapłacić dokładnie 18 994 USD. Oznacza to spadek o 3% w skali tygodnia i 0,65% od wczoraj.

Ostatnie badanie nastrojów na giełdzie było wykonane w czasie, gdy bitcoin kosztował 19 082 USD. Już jednak wtedy na rynku panował skrajny strach (wynik 23).

Jak na tym tle wypada ether? 1 ETH kosztuje 1277 USD. Oznacza to spadek o 3% w skali 7 dni i o 1% w ciągu 24 h.

Nastroje na rynku etheru także są złe. Ostatni pomiar indeksu strachu i chciwości ETH wykonano przy cenie 1283 USD. Wynik wyniósł 32, co oznacza strach.

Warto dodać, że od dłuższego czasu nastroje na rynku ETH są jednak lepsze niż na rynku BTC. Zapewne wynika to ze zmian, jakie zaszły w tym roku w sieci Ethereum. 

Co mówią analitycy?

Jak na obecną sytuację patrzą analitycy?

Piotr Ostapowicz nadal twierdzi, że “kupowanie krypto kiedy dolar rośnie, wciąż nie jest dobrym pomysłem”.

Dolar pozostaje zaś mocny, bowiem Fed, bank centralny USA, kontynuuje swoją politykę podnoszenia stóp procentowych. Niedawno poznaliśmy też nowe dane dot. inflacji w Stanach Zjednoczonych. Sugerują one, że władze monetarne mocarstwa będą kontynuować swoją jastrzębią politykę.

Jedynym powodem spadków wartości bitcoina jest redukcja płynności na rynkach finansowych wywołana przez amerykański Fed. Bitcoinowy cykl składa się z następujących po sobie hossy, bańki spekulacyjnej, pęknięcia bańki i bessy, podczas których normalne są okresy korekt – tłumaczył z kolei to, co dzieje się na rynku, Kamil Gancarz w wywiadzie dla Forsal. – Tworzenie baniek spekulacyjnych będzie obecne na rynku krypto jeszcze długo, powiedzmy przez 5-12 lat. Do prawdziwej bessy dojdzie dopiero, gdy [rynek] „przegrzeje się” lub [bitcoin] doświadczy poważnych wewnętrznych problemów. Nie zapominajmy jednak, że pomimo korekt rzędu 70-80 proc. wewnętrzna długoterminowa stopa zwrotu z inwestycji w BTC waha się w zależności od wybranego okresu w przedziale od 100 do 200 proc., czyli co roku co najmniej podwajamy wartość zainwestowanego w kryptowalutę kapitału – dodał.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności