za

Jak kurs bitcoina zareagował na wyniki inflacji z USA?

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Wczoraj poznaliśmy wyniki inflacji z USA. Jak zareagował na nie kurs bitcoina? W dość zaskakujący sposób.

Kurs bitcoina spada, a potem… rośnie

Najpierw zobaczmy na obecny stan na wykresie. Cena bitcoina wynosi obecnie 19 820 USD. To więcej o ok. 4% niż wczoraj i niemal tyle samo co tydzień temu.

Z kolei 1 ETH kosztuje ok. 1327 USD, czyli więcej o ponad 3% niż 24 h temu, ale nadal mniej o 2% niż 7 dni wcześniej.

Wczoraj pisaliśmy o tym, że na rynku panuje spora niepewność z powodu oczekiwania na dane o inflacji z USA.

Ostatecznie okazało się, że wskaźnik inflacji konsumenckiej w USA obniżył się we wrześniu do 8,2 proc. rok do roku. Tyle, że to mniej niż oczekiwano – zakładano spadek do 8,1 proc.. Do tego za większy problem można uznać, że inflacja bazowa urosła do 6,6 proc. z 6,3 proc. w sierpniu. To zaś najwyższy poziom od 40 lat.

W pierwszej chwili po ogłoszeniu wyników kryptowaluty zaczęły tracić na wykresie. Ostatecznie jednak, jak podaliśmy powyżej, odbiły.

Nastroje na rynku

Jakie zaś nastroje panują na rynku? Najpierw spójrzmy na Bitcoin Fear and Greed Index. Ostatnie badanie wykonano przy cenie 19 382 USD, co przełożyło się na 24, czyli strach.

Z kolei indeks strachu i chciwość etheru pokazuje 32, czyli także strach. Nie zmienia to faktu, że nastroje na rynku etheru są lepsze niż na rynku BTC.

Fed będzie kontynuował podnoszenie stóp procentowych?

Ostatnie wyniki dot. inflacji sugerują, że Fed będzie nadal podnosił stopy procentowe, by w taki sposób walczyć z inflacją. Tyle że rynek chyba powoli zaczyna się do tego przyzwyczajać i bank centralny USA swoimi kolejnymi decyzjami będzie mógł prowokować spadki tylko w krótkim terminie. W dłuższym kryptowaluty mogą pozostać już w miarę stabilne cenowo.

Warto też dodać, że problemy na rynku obligacji w Wielkiej Brytanii pokazały, że banki centralne będą musiały wkrótce powrócić do dodruku, co przełoży się na kolejne wzrosty na rynkach akcji czy kryptowalut.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.