bitcoin

Kurs bitcoina spadł poniżej 40 000 USD

bitbay zonda

Miniony tydzień nie był zbyt korzystny dla rynku kryptowalut. Jego globalna kapitalizacja po raz kolejny spadła poniżej 2 bilionów dolarów. Prawdopodobnie ma to związek z napięciami na linii Ukraina-Rosja. Zacznijmy jednak od bitcoina.

Czołowa kryptowaluta zanurzyła się dziś poniżej 40 tys. dolarów po raz pierwszy od 4 lutego. W momencie pisania tych słów BTC zdołał powrócić powyżej tego pułapu, jednak zmienność wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. Podsumowując, nie był to zbyt dobry tydzień dla pierwotnej kryptowaluty. W ciągu ostatnich siedmiu dni zanotowała ona spadek o około 8,5%.

Wszystko za sprawą tego, że nie udało się skutecznie pokonać oporu na poziomie 44 tys. dolarów, pomimo kilkukrotnych prób, a nawet konsolidacji wokół tego poziomu przez dłuższą chwilę. Niezdecydowanie byków doprowadziło do wyprzedaży, w wyniku której BTC stracił około 4000 USD w ciągu kilku dni.

Jak zwykle, altcoiny naśladowały swojego lidera. Ether traci mniej więcej tyle samo procent co BTC. BNB poszybował na południe o 4,3%, a XRP o 7,5%. Większe straty są widoczne w przypadku tokenów ADA i SOL i DOT, których kapitalizacja rynkowa spadła o około 13%.

złoto 2000

Złoto notuje zyski

Z drugiej jednak strony, złoto odnotowało spore zyski. W rzeczywistości znajduje się ono na najwyższym poziomie od 8 miesięcy. Metal szlachetny wzrósł w czwartek o 1%, osiągając cenę 1902 USD za uncję. W tym samym czasie tradycyjne rynki reprezentowane głównie przez S&P 500 poniosły ponad 2-procentową stratę.

W pewnym stopniu można się było tego spodziewać. Polityczne i makroekonomiczne zawirowania zazwyczaj powodują sporą zmienność na rynku akcji. Nad inwestorami ciąży bowiem niepewność co do potencjalnych rezultatów. W ciężkich sytuacjach zazwyczaj szukają oni bezpieczeństwa i stabilności, najczęściej właśnie w metalach szlachetnych.

W każdym razie, interesujące jest to, co przyniesie nam nadchodzący tydzień. Utrzymanie oporu na wysokości 40 tys. dolarów może być kluczowe dla krótkoterminowej dynamiki rynku.
Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne cyfrowe aktywa, to m.in. giełda kryptowalut Zonda.

Tagi
bitcoin btc kurs kurs bitcoin Rosja spadki Ukraina

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.