za

Kurs bitcoina nadal spada

robinhood aplikacja rejestracja

Kurs bitcoina spadł w nocy do ok. 15 600 USD. Czy czekają nas dalsze spadki?

Kurs bitcoina nadal nurkuje

Cena bitcoina wynosi obecnie ok. 16 840 USD. Oznacza to spadek o 17% w skali 7 dni i 8% w ciągu doby. W nocy kurs spadł do 15 588 USD (Bitfinex).

Przekłada się to na nastroje. Powrócił skrajny strach. Bitcoin Fear and Greed Index wskazał poziom 22. Mogłoby to oznaczać, że jesteśmy blisko wyrysowania dna na wykresie lub wręcz mamy je za sobą.

Ether z kolei spadł do ok. 1060 USD. Obecnie 1 ETH kosztuje już jednak sporo więcej, bo ok. 1200 USD. Oznacza to jednak nadal aż 22-procentową stratę w skali tygodnia i 6-procentowy spadek od wczoraj.

Także i na rynek ETH powrócił strach. Ethereum Fear and Greed Index pokazał ostatnio poziom 24. Jak widać, niewiele brakuje, by inwestorzy Ethereum poczuli skrajny strach przed spadkami.

Powód spadków

Dlaczego wyceny kryptowalut spadają? Powodem jest sytuacja dot. giełdy FTX, którą opisaliśmy w tym miejscu.

Co gorsza, mimo wcześniejszych deklaracji Binance, które to miało przejąć FTX, teraz okazuje się, że do transakcji nie dojdzie. Powodem jest to, że, jak się okazuje, FTX w niewłaściwy sposób obchodziło się ze środkami swoich użytkowników. Do tego sprawą giełdy zajmują się już urzędnicy z Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (Securities and Exchange Commission, SEC) i Commodity Futures Trading Commission (CFTC).  Może się więc okazać, że Sam Bankman-Fried chowa w szafie o wiele więcej trupów, niż myśleliśmy.

Nastrojów nie poprawił też ostatni komunikat FTX. Firma przekazała, że “obecnie nie może przetwarzać wypłat”.

Zdecydowanie odradzamy deponowanie [środków na naszej platformie]

– dodano.

W praktyce oznacza to, że spółka jest niewypłacalna, a osoby, które trzymały swoje środki na giełdzie nie mają teraz do nich dostępu.

Dziś trudno odpowiedzieć, kiedy spadki się zakończą. Wiele będzie zależało od sytuacji związanej z FTX.

Warto jednak pamiętać, by w takich sytuacjach nie podejmować zbyt nagłych i podyktowanych emocjami decyzji.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.