za
kurs bitcoina etf sec, byk

Kurs bitcoina przebił barierę 36 000 USD. Czy 17 listopada zapisze się w historii bitcoina? Chodzi o decyzję SEC

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Według analityków Bloomberga, Jamesa Seyffarta i Erica Balchunasa, pomiędzy 9 a 17 listopada istnieje ośmiodniowe okno, w którym wszystkie 12 zgłoszeń dotyczących funduszy ETF bitcoina może zostać zatwierdzonych przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (Securities and Exchange Commission, SEC). Czy urzędnicy powiedzą w tym czasie “tak”?

SEC wkrótce zatwierdzi ETF-y?

Analitycy Bloomberga, James Seyffart i Eric Balchunas, napisali, że począwszy od 9 listopada SEC ma „okno” na zatwierdzenie wszystkich 12 zgłoszeń dotyczących funduszy ETF bitcoina (w tym konwersję produktu powierniczego GBTC Grayscale w ETF).

Jeśli agencja chce zezwolić na uruchomienie wszystkich 12 ETF-ów, jest to pierwsze dostępne okno od czasu potwierdzenia zwycięstwa Grayscale w sądzie

– wskazują eksperci.

8 listopada był ostatnim dniem okresu komentowania wniosków przez SEC. Teraz wydarzyć może się wszystko: od odrzucenia wniosków po ich zatwierdzenie.

Od 17 listopada okres komentowania 3 wniosków, w tym Global X Bitcoin Trust, Hashdex Bitcoin ETF i Franklin Bitcoin ETF, rozpocznie się ponownie. Oznacza to, że zostaną one zatwierdzone lub odrzucone najwcześniej po 23 listopada.

Termin na zaakceptowanie wszystkich 12 wniosków upływa 17 listopada. Mimo to Seyffart dodał, że – technicznie rzecz biorąc – SEC może podjąć decyzję w sprawie dziewięciu z dwunastu wniosków do 10 stycznia. Może po prostu przedłużyć czas oczekiwania firm na swoją decyzję.

kurs bitcoina etf sec, bitcoin

Chociaż zatwierdzenie żadnego funduszu ETF rynku spot bitcoina nie jest gwarantowane, zarówno Seyffart, jak i Balchunas przewidują, że jest na to aż 90% szans. Wskazują też, by nie martwić się,  jeżeli SEC nie powie “tak” do 17 listopada.

Kurs bitcoina

W odpowiedzi na wszystko powyższe kurs bitcoina przebił poziom 36 000 USD. Dziś za jednego BTC płaci się 36 760 USD, co przekłada się na 4-procentowy skok ceny w skali tygodnia i 4% wzrostu od wczoraj.

Ether kosztuje 1927 USD, co oznacza wzrost o 2,5% w skali 24 h i 5% w ciągu 7 dni.

Bitcoin Fear and Greed Index wynosi 69, co oznacza chciwość (“Greed”).

Z kolei Ethereum Fear and Greed Index wynosi 70, co także przekłada się na chciwość rynku.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności