Kurs Bitcoina: czeka nas długa bessa? Tak uważa Peter Brandt

Kurs Bitcoin

Jeden z najbardziej znanych analityków w branży ostrzegł, że kurs Bitcoina (BTC) może znajdować się na wykresie przez parę miesięcy […]

Jeden z najbardziej znanych analityków w branży ostrzegł, że kurs Bitcoina (BTC) może znajdować się na wykresie przez parę miesięcy na poziomie 5 500 USD, zanim zacznie znowu rosnąć.

W tweecie z 21 listopada Peter Brandt ujawnia, że jego zdaniem kurs Bitcoina spadnie aż do 5 500 USD. Jak na razie cena BTC to nieco ponad 7 200 USD.

Kurs Bitcoina: długa bessa?

Brandt prognozuje:

„Mój cel w wysokości 5 500 USD nie znajduje się znacznie poniżej dzisiejszego minimum. Myślę jednak, że niespodzianką może być czas trwania i charakter rynku.”

Uważa, że potencjalna bessa zmęczy inwestorów.

Jeśli jego prognoza się sprawdzi, będzie to zupełnie sprzeczne z obecnym nastrojem obserwatorów rynku Bitcoina. Już w maju 2020 r. w sieci BTC ma dojść bowiem do halvingu, czyli zmniejszenia nagrody za wykopanie nowego bloku w blockchainie. Takie zjawisko powinno rozpocząć hossę. Tak było przynajmniej w poprzednich latach.

Teraz będzie inaczej?

kurs bitcoin BTCW zeszłym tygodniu inny inwestor, Tone Vays, zasugerował nawet, że wpływ halvingu powinien być widoczny nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Przyznał jednak, że Bitcoin może krótkoterminowo spaść nawet niżej niż przewiduje Brandt – do około 4 500 USD. Podobnego zdania jest Willy Woo, który uważa też, że podział nagrody nie wpłynie tym razem pozytywnie na rynek.

Od początku tygodnia Bitcoin spadł o ponad 15 proc. Według Woo spadki dopiero przed nami.

„Oczekuję znacznie większej zmienności. (…) I nie oczekuj, że cena zachowa się tak, jak robiła to wcześniej, po halvingu”

– powiedział.

W lipcu, kiedy BTC / USD spadł poniżej 9 500 USD, po osiągnięciu maksimum na pułapie 13 800 USD, Brandt ostrzegł, że kryptowaluta może odnotować straty sięgające nawet 80 proc. od tego szczytu. Oznaczałoby to spadek do zaledwie 2 760 USD.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
halving kurs bitcoin kurs bitcoina kurs btc Peter Brandt

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.