Chińska giełda BISS zamknięta przez policję

Bitcoin w mediach Świat

Chińskie władze zamknęły lokalną giełdę kryptowalut BISS i aresztowały 10 osób podejrzanych o udział w jej nielegalnych działaniach. Lokalny portal […]

Chińskie władze zamknęły lokalną giełdę kryptowalut BISS i aresztowały 10 osób podejrzanych o udział w jej nielegalnych działaniach.

Lokalny portal Sohu poinformował o działaniach podjętych przez chińskie władze 22 listopada. Okazuje się, że służby doprowadziły do zamknięcia jednej z lokalnych giełd.

BISS zamknięte

bissTego samego dnia, partner założyciel firmy inwestycyjnej działającej na rynku technologii blockchain, Primitive Ventures, Dovey Wan, napisała na Twitterze, że lokalna społeczność kryptowalut wiedziała o problemach platformy i rozwoju sytuacji już od dwóch tygodni i nowe fakty nie są dla nikogo zaskoczeniem. Wiadomość o zamknięciu BISS została jednak opublikowana – jak widać – znacznie później. Dodała również, że przedmiotowa giełda z siedzibą w Pekinie była znana w całym kraju:

„Jest to stosunkowo znana, rozwijająca się giełda.”

W poście na blogu opublikowanym 18 listopada podano problemy giełdy związane z wpłatami środków:

„Ostatnio użytkownicy BISS borykają się z problemami z wypłatą środków na giełdzie. Aby zapewnić aktualizację dla użytkowników, przygotowaliśmy to FAQ, aby pomóc użytkownikom IOST, których dotyczy ten problem w zrozumieniu i nawigacji w bieżącej sytuacji.”

Teraz firma potwierdziła również, że chińskie władze wstrzymały jej działalność:

„[…] działalność BISS została wstrzymana w następstwie zapytania chińskich organów regulacyjnych dotyczącego usług oferowanych naszym użytkownikom, które mogą nie być zgodne z przepisami dotyczącymi kontroli kapitału w Chinach”.

Firma oświadczyła też w ogłoszeniu, że wszelkie operacje na giełdzie zostały wstrzymane, podczas gdy władze badają już sprawę w celu ochrony interesów użytkowników. Wreszcie giełda zauważyła również, że zamierza w pełni współpracować z chińskimi organami ścigania.

Chińskie represje czy oczyszczanie rynku?

Jak już pisaliśmy na naszym portalu, władze okręgu Shenzhen podjęły działania w celu oczyszczenia rynku kryptowalut z nielegalnych podmiotów. Zidentyfikowały na razie w sumie 39 giełd, które łamią chiński zakaz handlu kryptowalutami.

Ponadto chińskie władze niedawno wydały swoje ostrzeżenie przed nielegalnymi działaniami związanymi z kryptowalutami, w tym giełdami cyfrowych walut. Tym samym nowe działania Państwa Środka mogą negatywnie wpływać na kursy cyfrowych aktywów.

Tagi
BISS bitcoin chiny Chiny Chiny ban giełdy kryptowalut

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.