Kurs Bitcoina ponownie powyżej 10 000 USD

2019-09-03 Kurs Bitcoin

Okazuje się, że kurs Bitcoina nadal potrafi zaskoczyć. Ostatni okres – mimo rosnącego pesymizmu na różnych kanałach w social media […]

Okazuje się, że kurs Bitcoina nadal potrafi zaskoczyć. Ostatni okres – mimo rosnącego pesymizmu na różnych kanałach w social media – był, jak już wiemy, dobrym momentem na zakupy kryptowalut. Główna blockchainowa „moneta” przebiła ponownie psychologiczną barierę 10 000 USD. Czy oznacza to powrót do wzrostów?

W momencie pisania tych słów kurs Bitcoina wynosi ok. 10 400 USD i zaliczył ponad 6 procent wzrostu w skali 24 h.

Kurs Bitcoina a altcoiny

Co ciekawe, tym razem wraz z BTC odbiły też altcoiny. Ethereum kosztuje już ok. 179 USD (wzrost o 4,09 proc. przez ostatnie 24 h), token XRP – 0,26 USD (skok ceny o 1,83 proc.), zaś za jedną „monetę” Litecoina należy zapłacić 67 USD, co pokazuje zdrożenie jej o 1,67 proc. Mocno zyskała cena Bitcoin Cash – wynosi teraz 296 USD, co przekłada się na ok. 5 proc. wzrostu w skali doby.

Kupować czy sprzedawać?

W naszej ankiecie na Facebooku (którą znajdziecie tutaj i możecie wziąć w niej nadal udział), w której pytamy was o to, czy to dobry moment za zakup BTC, do momentu powstawania tego tekstu zagłosowało 291 osób, z czego 59 proc. twierdziło, że warto ponownie kupić główną kryptowalutę. Z kolei 41 proc. było innego zdania.

Jeśli wzrosty uda się zachować, ponownie powrócą zapewne porównania BTC do „bezpiecznej przystani”. Krytyk kryptowalut i fan złota Peter Schiff powiedział w ostatnich dniach:

„Bitcoin ponownie nie zdał testu bezpiecznej przystani. W piątek, gdy eskalacja napięć handlowych spowodowała pogrążenie się globalnych rynków akcji, inwestorzy szukali schronienia w bezpiecznych aktywach. Jen japoński, frank szwajcarski, a zwłaszcza złoto, przesunęły się wyżej [na wykresie]. Jednak Bitcoin spadł bardziej niż akcje!”

kurs bitcoina wojnaTymczasem kryptowaluta znowu dobrze zareagowała na nową odsłonę wojny handlowej pomiędzy USA a Chinami. Mimo pozytywnych sygnałów, jakie do świata wypuściły władze obu mocarstw (Donald Trump mówił, że dostrzegł otwartość rządu Państwa Środka do negocjacji, potwierdzali to chińscy politycy), w niedzielę USA wprowadziły nowe cła na chińskie towary o wartości ponad 125 miliardów dolarów. Cła odwetowe na amerykańskie towary wprowadził również Pekin. Jak widać wojna handlowa trwa i… wzmacnia BTC.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
cena altcoiny cena bitcoina cena btc kurs altcoinów kurs bitcoin kurs bitcoina kurs btc wojna handlowa

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.