za
bitbay chainlink

BitBay: wpłaty ponownie działają

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Zgodnie z tym, co komunikowaliśmy 29 sierpnia, największa polska giełda kryptowalut BitBay ponownie uruchomiła już swoje wpłaty walut fiat. Wypłaty mają ponoć działać ponownie za kilka dni. Czy to koniec problemów platformy?

Wczoraj giełda poinformowała o ponownym włączeniu systemu wpłat na swoim profilu na Facebooku:

“Informujemy, że są już dostępne wpłaty w walutach fiat: PLN, EUR, USD i GBP.

Nowe numery rachunków wraz z nowymi tytułami wpłat zostały udostępnione w panelu giełdy i można już zlecać przelewy. Pierwsze księgowanie wpłat będzie miało miejsce jutro.

Ze względu na prace po stronie operatora wypłaty w walutach FIAT zostaną przywrócone w kolejnych dniach. Będziemy informować o postępach.

Zdajemy sobie sprawę z utrudnień dlatego nadal, aż do momentu uruchomienia wypłat przelewami bankowymi, za darmo dostępne są:
– wpłaty i wypłaty na poczcie,
– wypłaty w bankomatach.

Dziękujemy za Waszą wyrozumiałość.”

Problemy a BitBay

bitbay

BitBay po raz kolejny pokazał duży profesjonalizm w kwestii rozwiązywania problemów. Przypomnijmy, że komplikacje związane z wpłatami i wypłatami walut fiat na giełdzie były w dużej mierze wynikiem upadku Bitmarketu. Obie platformy miały tego samego operatora płatności. Była nim Igoria. Tej z kolei – po aferze związanej z Bitmarketem – BOŚ Bank wypowiedział umowę na prowadzenie rachunków bankowych. To przełożyło się na komplikacje dot. systemu wpłat i wypłat walut fiat na BitBay.

“Z uwagi na brak porozumienia pomiędzy BOŚ Bankiem a obsługującym nas operatorem płatności [Igorią – przyp. autora], jesteśmy zmuszeni do zmiany sposobu obsługi wpłat i wypłat w walutach fiat. Jak informowaliśmy w ubiegłym tygodniu, jesteśmy przygotowani na taką sytuację. Rachunki są już przygotowane. W ciągu następnych dni dokonamy przełączenia systemu i udostępnienia nowych numerów rachunków dla naszych użytkowników”

– informowała już wcześniej największa polska giełda cyfrowych walut.

Przy okazji uspokajano też klientów:

„Przedstawiona sytuacja nie ma wpływu na naszą płynność. Środki naszych klientów trzymane są na niezależnych rachunkach bankowych.”

Jak widać, sytuacja została dość szybko opanowana.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności