ksiazka kryptowaluty

Dlaczego jeden bitcoin wart będzie milion dolarów? Odpowiedź znajdziesz w nowej książce “Kryptowaluty”

Po przeczytaniu książki “Kryptowaluty – dlaczego jeden bitcoin wart będzie milion dolarów” możemy śmiało powiedzieć, że pozycja ta zdecydowanie wyróżnia się z tłumu. Bynajmniej nie mamy tu na myśli tylko eleganckiej, przyjemnej dla oka oprawy graficznej. Drugie, odświeżone wydanie publikacji to kompleksowe, naprawdę interesujące wprowadzenie do świata bitcoina, altcoinów i technologii blockchain. Przypadnie do gustu zarówno początkującym, którzy chcą dowiedzieć się “z czym to się je”, jak i doświadczonym użytkownikom kryptowalut, którym zależy na poszerzaniu swojej wiedzy. Michał Grzybkowski i Szczepan Bentyn już na okładce postawili tezę, że kryptowaluty i blockchain są rewolucją większą niż powstanie internetu – i potwierdzili ją w swojej książce.

Książka “Kryptowaluty”, czyli co zrobić, żeby zrozumieć rewolucję większą niż powstanie internetu, nie będąc informatykiem

Książka “Kryptowaluty” pochłania czytelnika i wciąga go w świat cyfrowych aktywów już od pierwszych stron. Autor przedstawia wydarzenia towarzyszące początkom Bitcoina, po czym podsumowuje co wydarzyło się ponad dekadę później, w roku 2021. Obrazuje w ten sposób, że kryptowaluty, które jeszcze kilka lat temu traktowane były jako eksperyment, dziś na dobre zadomowiły się w świadomości społecznej i wywarły wpływ na globalną gospodarkę.

W przedmowie Michał Grzybkowski podsumowuje co udało się, a czego nie, przewidzieć kilka lat temu, podczas pisania pierwszej edycji książki. Wskazuje również wydarzenia, które stanowiły pozytywne zaskoczenie i wpłynęły na to, jak kształtuje się dziś branża kryptowalut. Struktura książki podzielona jest na 3 główne części, które świetnie się uzupełniają.

Część 1: Technologia

W pierwszej części książki znajdziemy wprowadzenie do zasad działania sieci Bitcoina i stojącej za nim technologii blockchain. Zrozumiemy mechanikę działania kryptowalut i dowiemy się co decyduje o ich bezpieczeństwie. Jak działa największy superkomputer w historii ludzkości? Skąd biorą się bitcoiny i alternatywne waluty cyfrowe? – w tym dziale znajdziemy kompleksową odpowiedź na te i wiele innych pytań. Co ważne – nie musimy mieć doktoratu z mechatroniki, by to wszystko zrozumieć. Całość wyjaśniona jest przystępnym językiem, zrozumiałym nawet dla zupełnie początkujących.

Część 2: Przyszłość

Na rynku zazwyczaj wygrywają ci, którzy najlepiej przewidują nadchodzące trendy. Tak było w czasie powstawania Internetu – tak jest również teraz, w dobie rozwoju technologii blockchain. “Przyszłość” to dział, w którym autorzy przedstawiają zastosowania łańcucha bloków, które nie ograniczają się jedynie do zabezpieczania systemów monetarnych kryptowalut. Znajdziemy tu liczne przykłady zawodów i branż, w których blockchain zyskuje coraz większe znaczenie, a co więcej – ma potencjał, by wprowadzić w nich rewolucję. Sekcja “Narodziny Nowego Porządku Świata” to wiedza multidyscyplinarna, z pogranicza nowych technologii, ekonomii, finansów i filozofii.

Część 3: Praktyczny poradnik

Teoria jest ważna, ale nie wystarczy, by w pełni zrozumieć złożony świat kryptowalut i stojącej za nimi technologii. Właśnie dlatego, w trzeciej części książki, autorzy postawili na maksimum praktyki. Głównym założeniem jest sprawne wejście w ten nowy obszar, począwszy od założenia portfela i pierwszych transakcji na giełdzie. Bezpieczeństwo przede wszystkim – tym bardziej w świecie cyfrowych aktywów, w którym od poziomu zabezpieczeń zależy stan naszego portfela. Wyjaśnione są tu zarówno kwestie praktyczne, związane z codziennym użytkowaniem kryptowalut, jak i regulacje prawne, pod które podlega rynek.

Tak o książce mówi Janusz Zieliński, współtwórca Krypto Raport:

Miałem ogromną przyjemność pełnić rolę konsultanta merytorycznego drugiego wydania książki “Kryptowaluty”. W związku z tym mogłem zapoznać się z treściami zanim trafiły do druku, przedyskutować różne kwestie techniczne czy zwrócić uwagę co warto jeszcze dodać. Cieszę się, że otrzymałem taki kredyt zaufania i moja wieloletnia praca w obszarze kryptowalut została doceniona w ten szczególny sposób. Moim zdaniem, na całym polskojęzycznym rynku najlepsza pozycja dla najróżniejszych poziomów wtajemniczenia w krypto i napisana przystępnym dla każdego językiem. Nawet jeżeli uważasz, że dobrze znasz świat krypto to z pewnością dowiesz się czegoś nowego. A jeżeli dopiero zaczynasz to również jest to idealny punkt startowy.

Sama książka podzielona jest na 3 główne sekcje: Technologia, Przyszłość, Praktyczny Poradnik, które dzielą się jeszcze na rozdziały (Funkcje i role kryptowalut itp.). Dzięki jasnej strukturze niesamowicie łatwo jest wrócić do dowolnego fragmentu książki. Wrażenie robi ilość odniesień do źródeł informacji oraz to z jak szerokiej perspektywy została ujęta pozornie tak wyspecjalizowana tematyka. Jeżeli zastanawiacie się nad idealnym prezentem na święta dla bliskich to nie musicie już dłużej szukać. Serdecznie polecam.

W książce znajdziemy również przegląd wybranych kryptowalut – czyli spis najważniejszych projektów wraz z ich opisem, uzupełnionym o podstawowe dane techniczne. Zaciekawić tu może m.in. lista TOP 50 projektów przedstawionych w jednym zdaniu. Choć taki opis nie wyczerpie oczywiście tematu, to stanowi dobre wprowadzenie i motywację, by zapoznać się bardziej szczegółowo z każdym z wymienionych coinów. Całość uzupełniona jest o słowniczek z najważniejszymi branżowymi terminami.

Książka “Kryptowaluty” – ponad 300 stron wartościowej wiedzy na temat kryptowalut i technologii blockchain

Naszym zdaniem książka “Kryptowaluty – dlaczego jeden bitcoin wart będzie milion dolarów” to pozycja obowiązkowa, dla każdego, kto widzi potencjał kryptowalut i technologii blockchain. Tym, którzy jeszcze go nie dostrzegają lub potrzebują zrozumieć fundamenty stojące za tą rewolucją – tym bardziej polecamy lekturę. Nieco ponad 300 stron merytorycznego, a zarazem ciekawego wprowadzenia w świat cyfrowych aktywów, pochłoniemy w jeden weekend, niczym zapierającą dech w piersiach powieść. W zamian otrzymamy solidną porcję wiedzy, która w przyszłości da nam przewagę nad innymi uczestnikami rynku. Niebawem może okazać się, że obok kupionych kryptowalut, będzie to najlepsza inwestycja 2021 roku.

Szczegółowe informacje i możliwość zakupu książki: https://kryptowaluty.edu.pl/

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
blockchain ksiazka kryptowaluty kryptowaluty ksiazka kryptowaluty prezent ksiazka kryptowaluty ksiazka o blockchainie ksiazka o kryptowalutach Michał Grzybkowski Szczepan Bentyn
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.