za
kickstarter

Kickstarter tworzy platformę crowdfundingową opartą na blockchainie

2021-12-09
Blockchain
European Halving Party 2024

Kickstarter chce zbudować nową platformę crowdfundingową, która będzie oparta na blockchainie. Firma poinformowała o tym w poście na swoim blogu.

Kickstarter przechodzi na blockchaina

Aby spełnić swoją misję, polegającą na umożliwieniu jak największej liczbie osób realizację ich kreatywnych projektów, Kickstarter przekazał właśnie, że opracowuje protokół open source, aby stworzyć zdecentralizowaną wersję swojej platformy.

Wiadomo, że protokół będzie działał na platformie Celo i będzie dostępny dla współpracowników, współtwórców, a nawet konkurentów z rynku zbiórek crowdfundingowych do budowania innych platform.

Kickstarter dodał, że wybrał Celo ze względu na „wysiłki [tej firmy] na rzecz minimalizacji wpływu [działalności gospodarczej] na środowisko (i skupienia się na globalnej dostępności do usług poprzez mobilny dostęp do blockchaina).”

Gdy projekt będzie w pełni gotowy, Kickstarter przełączy obecną stronę internetową tak, by była oparta na nowym protokole.

Warto dodać, że firma tworzy również “laboratorium zarządzania” kierowane przez Camille Canon, współzałożycielkę i ostatnio dyrektora wykonawczego Purpose Foundation. Canon będzie także nadzorować rozwój protokołu.

Ponoć zaawansowane prace nad nową wersją Kickstartera rozpoczną się w pierwszym kwartale 2022 r. Spółka spodziewa się przenieść swoją obecną witrynę do protokołu w dalszej częściej 2022 r.

Kickstarter

Kickstarter (początkowo działający pod nazwą KickStartr) to anglojęzyczna crowdfundingowa strona internetowa, na której przeprowadzane są zbiórki pieniędzy w celu sfinansowania różnorodnych projektów z wielu dziedzin życia. Wspierane są tam projekty takie jak filmy, animacje, gry komputerowe, karciane, planszowe, komiksy, albumy muzyczne, a także projekty związane ze sztuką, modą, fotografią, publicystyką, teatrem, tańcem, jedzeniem oraz nowoczesnymi technologiami. Platforma wystartowała w kwietniu 2009 r. Jej twórcami są Perry Chen, Yancey Strickler i Charles Adler.

Crowdfunding na rynku kryptowalut

Warto zauważyć, że kryptowaluty są coraz częściej wykorzystywane jako narzędzia w zbieraniu środków na pomoc i działania charytatywne.

Jeszcze w 2014 r. Beam, zlokalizowana w Ghanie firma oferująca usługi międzynarodowych transferów pieniężnych, zdecydowała się na uruchomienie serwisu charytatywnego Bitcoin Against Ebola, dzięki któremu, każdy zainteresowany mógł dokonywać płatności w BTC na rzecz walki ze śmiercionośnym wirusem Eboli.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności