za
Koreańskie władze biorą pod lupę OTC.

Korea Południowa wprowadzi kolejne regulacje na kryptowalutowym rynku OTC

zondacrypto bitcoin giveaway

Według informacji podanych przez Koreańską Służbę Celną (Korea Customs Service) transakcje na kryptowalutowym rynku OTC osiągnęły wartość 4 mld USD. Władze Korei Południowej zamierzają zwrócić uwagę na rynek kryptowalut OTC w związku z obawą o wykorzystywanie ich w celach przestępczych.

Transakcje na koreańskim kryptowalutowym rynku OTC przekroczyły w 2022 roku aż 4 mld USD

Termin „rynek kryptowalut OTC” odnosi się do giełd, które nie są oficjalnie uznawane przez rządy danych państw. Transakcje na rynku kryptowalut OTC obejmują wszystkie transakcje poza regulowanymi platformami, w tym wymianę peer-to-peer (P2P). Według KCS, na Upbit, czyli największej giełdzie kryptowalutowej w Korei, dostępne są ogółem 172 kryptowaluty. Z kolei koreańskie platformy OTC oferują nawet do 700 różnych cyfrowych aktywów.

Koreańska Służba Celna przytoczyła kilka przypadków wykorzystania platform OTC do wymiany kryptowalut na koreańskie wony. Koreańska władza postanowiła zwrócić swoją uwagę na rynek OTC z powodu obaw o wykorzystywanie cyfrowych aktywów do przestępstw. Warto dodać, że nie jest to bezpodstawna obawa, ponieważ Departament Śledczy Przestępstw Międzynarodowych dystryktu Incheon aresztował i postawił przed sądem trzy osoby. Ich zarzuty to uczestnictwo w nielegalnych transakcjach i pośrednictwo w wymianie cyfrowych aktywów na koreańskie wony. Dotyczy to okresu pomiędzy październikiem 2021 a październikiem 2022 roku.

Kim Dzong Un kradnie kryptowaluty.

Korea Południowa zwraca swój wzrok w stronę rynku kryptowalut – kolejne regulacje na horyzoncie

Według władz, aresztowane trio zostało złapane na gorącym uczynku. Kupowali oni kryptowaluty o łącznej wartości 70,9 mln USD (94 mld wonów) od zagranicznych platform OTC. Ich mocodawcami byli obywatele Libii. Cyfrowe aktywa były następnie wymieniane w Korei na gotówkę.

Warto dodać, że Korea Południowa coraz mocniej przygląda się rynkowi kryptowalut. Kolejne regulacje dotyczące rynku Over-The-Counter widać już na horyzoncie. Południowokoreańskie władze chcą także wyraźnie uszczelnić rynek cyfrowych aktywów ze względu na coraz śmielsze kradzieże i włamania ze strony północnych „sąsiadów”.  Tylko w tym roku hakerzy pracujący dla północnokoreańskiego reżimu wykradli już ponad 200 mln USD w kryptowalutach. Środki te służą do finansowania nuklearnego programu Korei Północnej.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Korea Północna Korea Południowa koreańskie wony kryptowaluty OTC
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.