za
Base bije kolejny rekord dziennych transakcji.

Base z kolejnym rekordem ilości dziennych transakcji

zondacrypto bitcoin giveaway

Amerykańska giełda kryptowalut Coinbase wystartowała ze swoim blockchainem warstwy drugiej 9 sierpnia. Przed ubiegłym weekendem padł nowy dzienny rekord ilości przeprowadzonych transakcji. Liczby robią wrażenie, ponieważ chodzi o 1,88 mln transferów w trakcie jednego dnia. Ilość transakcji na Base przyćmiła Optimism i Arbitrum, co wyraźnie pokazuje stale rosnącą popularność sieci warstwy 2 od Coinbase.

Base nie zwalnia tempa – coraz większe zainteresowanie siecią warstwy 2

Blockchain warstwy drugiej od popularnej amerykańskiej giełdy kryptowalut CoinBase stale zyskuje na popularności. Choć sieć Base dostępna jest publicznie dopiero od 9 sierpnia 2023, to stale przyciąga do siebie nowych użytkowników. O nieustannym zainteresowaniu siecią świadczy kolejny ATH pod kątem dziennej ilości transakcji.

W czwartek 14 września dzienny wolumen transakcji osiągnął liczbę 1,88 mln transferów, deklasując tym samym ATH z 21 sierpnia (1,41 mln transferów). Fakt ten nie umknął analitykom, którzy wskazują, że Base wyprzedził w liczbie dziennych transakcji sieci warstwy 2, takie jak Arbitrum czy Optimism.

Jak duża jest to przewaga? Otóż we wspomniany czwartek łączna liczba transferów na Arbitrum i Optimism wyniosła 878 tysięcy. To o milion mniej, niż na Base. Blockchain drugiej warstwy może spokojnie stawać teraz w szranki z Polygonem (2.1 mln transakcji) oraz BNB Smart Chain (3,1 mln transferów dziennie).

Ponad 700 tysięcy tokenów NFT

Na sieci Base powstało już ponad 700 tysięcy tokenów NFT wybitych przez blisko 270 tysięcy unikalnych portfeli. Warto zaznaczyć, że Base przoduje także pod kątem ciemnej strony kryptowalutowej branży.  Na tym blockchainie przez ostatnie tygodnie odnotowano szereg nielegalnych działań, takich jak scamy czy rug pulle. Jednym z najgłośniejszych był memecoin BALD, który okazał się typowym scamem pump and dump.

Co więcej, Base znalazł się także w zestawieniu najczęściej atakowanych sieci ubiegłego miesiąca, stojąc na niechlubnym podiom razem z Ethereum oraz BNB Chain. 62% sierpniowych ataków dotyczyło właśnie tych trzech sieci – Base, Ethereum oraz BNB Chain. Niemniej jednak, nawet ten fakt sugeruje, że sieć Base szturmem zdobyła popularność i weszła do 1 ligii blockchainów 2 warstwy.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Arbitrum base Blockchain Optimism sieć warstwy drugiej
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.