KONTO PAMM

Czym jest konto PAMM na rynku krypto

bitbay zonda

Wszyscy chcieliby zarabiać na kryptowalutach, ale nie wszyscy mają wystarczającą wiedzę na temat tego, jak to robić. Jeśli nie chcesz uczyć się tajników tradingu, a jednocześnie chciałbyś wykorzystać inną strategię niż hodl – pozostaje jeszcze jedno rozwiązanie – Konto PAMM. Czym jest konto PAMM, jak może pomóc w margin tradingu i gdzie na rynku krypto można założyć takie konto – o tym w poniższym artykule.

Czym jest konto PAMM?

PAMM, z angielskiego Percentage Allocation Management Module, to narzędzie pozwalające na powierzenie części własnych środków większej puli zarządzanej przez innego, bardziej doświadczonego tradera. Dzięki temu nie musimy bezpośrednio partycypować w tradingu, a nasze środki zarabiają na nas w rękach dużo bardziej doświadczonego inwestora.

Metoda ta znajduje szerokie zastosowanie przede wszystkim na forexie, ale w ostatnim czasie coraz częściej wykorzystywana jest także na rynkach kryptowalutowych. Jak PAMM działa w praktyce?

W PAMM najczęściej uczestniczą 3 strony:

  1. Broker – zapewnia odpowiednią infrastrukturę i środowisko, w którym PAMM może funkcjonować.
  2. Trader – zajmuje się faktycznym prowadzeniem operacji i to on przeprowadza wszystkie transakcje.
  3. Inwestorzy – grupa inwestorów zapewnia kapitał potrzebny traderowi do dokonywania transakcji.

Inwestorzy partycypują w utowrzonym “funduszu” najczęściej w różnym stopniu. Z wypracowanego przez fundusz zysku trader pobiera prowizję od zysku. Pozostała nadwyżka zostaje rozdzielona pomiędzy inwestorów w zależności od stopnia ich finansowego zaangażowania.

Struktura podziału zysku w koncie PAMM między stronami.

Konto PAMM a margin trading

PAMM to świetna okazja na zapewnienie sobie dodatkowych korzyści finansowych bez dodatkowych nakładów czasowych. W świecie kryptowlaut platformą, która już niedługo wprowadzi możliwość utworzenia takiego konta jest Geco.one. W tym przypadku decydujemy się więc na utworzenie PAMM w środowisku kryptowalutowym z możliwością wykorzystania dźwigni finansowej, co jest kolejną szansą na pomnożenie zysków. Jak czytamy na blogu Geco.one:

Usługa PAMM łączy traderów i inwestorów na warunkach korzystnych dla każdej ze stron

Geco.one umożliwi bezpieczne korzystanie z PAMM każdej ze stron. Jako inwestor możemy skorzystać z inwestycji w różne konta. Niektóre PAMM prowadzone są bowiem przez traderów z większą, a niektóre z mniejszą skłonnością do ryzyka. Oferta Geco.one umożliwia zatem dywersyfikację w obrębie tego narzędzia.

W PAMM chodzi jednak o bezpieczeństwo. Jego gwarantem powinna być broker. Geco.one w tym obszarze dba zarówno o interesy inwestorów, jak i traderów. Każdy trader, który chce zaangażować się w konto PAM przechodzi szczegółową analizę compliance. Wszyscy traderzy dopuszczeni do obrotu są więc zweryfikowani.

Jeśli chodzi o traderów – platforma Geco.one zapewnia bezpieczeństwo oraz automatyzację wszystkich procesów. Co więcej chroni własność intelektualną tradera poprzez ograniczenie możliwości kopiowania jego ruchów.

Nic więc dziwnego, że ta uznana metoda wkracza na rynki kryptowalutowe. W ciągu kilku najbliższych lat może stać się kluczowym elementem funkcjonowania w obrocie zdecentralizowanymi aktywami.

 

 

 

 

Tagi
bitcoin geco.one konto pamm margin trading

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

BitcoinBTC
20 371,85 USD6,51%
EthereumETH
1163,39 USD10,59%
TetherUSDT
1,00 USD-0,03%
USD CoinUSDC
1,00 USD-0,03%
Binance CoinBNB
234,57 USD8,27%
Binance USDBUSD
1,00 USD-0,03%
XRPXRP
0,33 USD3,60%
CardanoADA
0,47 USD4,63%
SolanaSOL
35,96 USD9,68%
HEXHEX
0,04 USD10,43%
DogecoinDOGE
0,07 USD4,82%
DaiDAI
1,00 USD-0,09%
TRONTRX
0,07 USD4,50%
PolkadotDOT
7,07 USD5,14%
LEO TokenLEO
5,75 USD-1,97%
Wrapped BitcoinWBTC
20 354,36 USD6,37%
Shiba InuSHIB
0,00 USD6,31%
AvalancheAVAX
18,13 USD8,75%
Lido Staked EtherSTETH
1126,56 USD10,65%
PolygonMATIC
0,53 USD16,38%