Aktualizacja Ethereum Berlin weszła w życie na mainnecie

Ethereum

Ethereum Berlin, kolejna duża aktualizacja oprogramowania dla blockchaina Ethereum, została w końcu wdrożona na mainnecie. Berlin jest jednym z głównych […]

Ethereum Berlin, kolejna duża aktualizacja oprogramowania dla blockchaina Ethereum, została w końcu wdrożona na mainnecie. Berlin jest jednym z głównych ulepszeń proponowanych dla drugiej co do wielkości sieci blockchain w 2021 roku. Berlin ma między innymi przynajmniej nieznacznie złagodzić kosztowne opłaty transakcyjne, z którymi borykają się użytkownicy sieci Ethereum.

Aktualizacja Ethereum Berlin zawiera cztery EIP

Zgodnie z informacjami zawartymi w eksploratorze blockchaina Etherscan, aktualizacja Berlin weszła w życie w 12 244 000 bloku, który został wydobyty przez pulę Hiveon. Następna duża aktualizacja blockchaina Ethereum – London Hard Fork – ma odbyć się w lipcu. W związku z wczorajszą aktualizacją, operatorzy węzłów Ethereum i górnicy ETH powinni zaktualizować swoje oprogramowanie.

Propozycja EIP-2565 dąży do obniżenia cen gazu, aby modułowa wykładnia Ethereum (znana również jako „ModExp”) była bardziej użyteczna w praktyce. Druga propozycja, EIP-2718, wprowadza coś w rodzaju „wrappera” lub otoczki dla przyszłych transakcji, która umożliwi użytkownikom łączenie transakcji w sieci.

EIP-2929 to trzecia propozycja, której współautorem jest Vitalik Buterin. Polega ona na trzykrotnym zwiększeniu cen gazu dla użytkowników. Mogą oni wybrać taką opcję i w zamian otrzymać specjalny kod, który zapobiega przed atakami DDoS Ostatnia propozycja, EIP-2930, ma zmniejszyć ryzyko zerwania smart kontraktów.

Reakcja rynku ETH

W czasie pisania tego tekstu Ether (ETH) nadal utrzymuje trend wzrostowy. Moneta niedawno osiągnęła ATH powyżej 2500 USD. Stanowi to ok. 5-procentowy wzrost ceny w ciągu ostatnich 24 godzin. Kapitalizacja rynkowa ETH wynosi ponad 280 miliardów dolarów.

Aktualny kurs Ethereum i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
berlin Blockchain ETH Ethereum fork

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.