za

Konta użytkowników Coinbase wskazywały zero! Giełda uspokaja

Binance Launchpool

Wczorajszy dzień był emocjonujący, nie tylko z powodu szarży bitcoina. Konta użytkowników giełdy kryptowalut Coinbase w pewnym momencie pokazywały okrągłe zero. Doświadczyła tego spora część użytkowników, zaś giełda szybko wyjaśniła, że za problem odpowiada niezidentyfikowany błąd aplikacji. Kolejnym zapewnieniem było to, że aktywa użytkowników są w pełni bezpieczne.

Błąd w aplikacji Coinbase przez który konta użytkowników pokazywały brak środków

Bitcoin wspina się na poziomy, których rynki kryptowalutowe nie widziały od 2021 roku. Nie dziwi więc fakt, że wśród całej kryptowalutowej społeczności panowało spore poruszenie. Emocje sięgnęły jednak zenitu, kiedy konta użytkowników giełdy Coinbase w pewnym momencie dnia wskazywały zero. Na ten błąd skarżyło się w social mediach sporo. Szczególnie nie do śmiechu było tym, którzy pamiętają upadek giełdy FTX i trwającą później kryptowalutową zimę.

Coinbase szybko odpowiedziała na zaistniałą sytuację, uspokajając użytkowników. Powodem tego, że konta użytkowników świeciły pustką, był błąd aplikacji. Zespół Coinbase bada sprawę i jednocześnie zapewnia, że aktywa użytkowników są w pełni bezpieczne. Sytuacja szybko została rozwiązana i użytkownicy znów widzieli swoje saldo w aplikacji. Jedną z teorii nagłego blackoutu kont użytkowników wysuwanych przez internautów, jest ogromne zainteresowanie rynkiem i przebicie przez bitcoina granicy 60 000 USD.

Szał na bitcoina spowoduje więcej awarii?

Ostatnie dni bardzo wyraźnie pokazują, że hossa dopiero się rozpędza. Szał na kryptowaluty spowodowany popularnością BTC ETF-ów sprawia, że bitcoin coraz szybciej zbliża się do swojego ATH. Historyczny rekord BTC na poziomie 69 000 USD w 2021 jest już na wyciągnięcie cybernetycznej ręki. Wszystko to dzieje się tak naprawdę jeszcze przed faktyczną hossą, która ma pojawić się po halvingu BTC. Zainteresowanie kryptowalutą Satoshiego Nakamoto będzie zatem tylko rosło.

Konta użytkowników Coinbase wskazywały zero.

Czy może to spowodować kolejne awarie giełd kryptowalutowych? Bardzo mało prawdopodobny scenariusz. Firmy kryptowalutowe widząc gigantyczny wzrost zainteresowania cyfrowymi aktywami z pewnością są także przygotowane na większe obciążenie infrastruktury sieciowej. Warto jednak pamiętać o tym, że najbezpieczniejszym sposobem na przechowywanie swoich cyfrowych aktywów, są kryptowalutowe portfele sprzętowe.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności