za
Cube UI

Cube UI – poznaj interfejs hybrydowej giełdy kryptowalutowej

1,5% dla maluszka

Cube to startująca w najbliższych miesiącach hybrydowa giełda kryptowalut, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem inwestorów. Asem w rękawie giełdy założonej przez Bartosza Lipińskiego ma być najwyższy poziom bezpieczeństwa (dzięki technologii MPC) oraz prędkość bijąca na głowę konkurencję. Jak wygląda Cube UI, czyli interfejs Cube Exchange?

Dlaczego UI ma w przypadku kryptowalutowych giełd aż tak duże znaczenie?

Na samym początku warto przytoczyć kilka słów odnośnie tego, dlaczego interfejs użytkownika (UI) w handlu kryptowalutami na giełdzie, ma tak duże znaczenie. Otóż, przede wszystkim, dobrze zaprojektowane UI wspomaga inwestora w podejmowaniu świadomych decyzji, dostarczając mu wszystkich niezbędnych informacji – tak, aby były w zasięgu ręki.

Głównym wyzwaniem jest takie zaprojektowanie UI, aby użytkownik miał wiele opcji do wyboru i, jednocześnie, aby nic nie ograniczało ich widoczności. W tak dynamicznej branży, jakimi są kryptowaluty, często liczą się sekundy, które użytkownik traci na poszukiwanie konkretnej opcji, zamiast kupować lub sprzedawać cyfrowe aktywa. Cube UI jest świetnym przykładem dobrego projektu interfejsu.

Cube UI – interfejs hybrydowej giełdy kryptowalutowej

Pierwszym, co rzuca się w oczy, jest bardzo przejrzysty design i sympatyczny robot Cube, którego wizerunek uczestniczy w całym procesie rejestracji. Jeśli chodzi o założenie nowego konta, to jest ono szybkie i intuicyjne. Przechodzimy przez standardowe dla giełd kryptowalut etapy tworzenia konta, zaś końcowym akordem jest oczywiście przejście procedury KYC (Know Your Client).

Stworzenie konta trwa kilka chwil, zaś kiedy procedura KYC dobiegnie końca, to można zacząć handlować. Na uwagę zasługuje przede wszystkim fakt, że Cube UI został wykonany w minimalistycznym stylu, dzięki czemu całość jest przejrzysta zarówno dla zaawansowanego, jak i początkującego użytkownika.

Głównym wyróżnikiem Cube UI jest główny terminal obejmujący łatwą nawigację pomiędzy instrumentami wykresu, arkusza zleceń oraz equalizera. Lewy boczny pasek to wygodny dostęp do natychmiastowego konwertera, uporządkowanej historii transakcji, przeglądu portfolio oraz szybkiego dostępu do ulubionych rynków. Na uwagę zasługuje również wysoka funkcjonalność prawego panelu, który zapewnia szybki wgląd w szczegółowe informacje księgi zleceń w czasie rzeczywistym, a także wartość rynkową w lokalnych walutach.

Cube UI, czyli interfejs giełdy.
Źródło – cube.exchange

7 zakładek – ogrom możliwości

Cube UI stawia przede wszystkim na funkcjonalność połączoną jednocześnie z maksymalną widocznością. Dzięki temu zakładka Handluj to praktyczny full-screen ze szczegółowym wykresem wybranej kryptowaluty. Trzy opcje do wyboru to: Wykres, Rynek oraz Głębokość, pozwalające na śledzenie kluczowych danych. Tak szerokie pole widzenia docenią przede wszystkim doświadczeni użytkownicy. Z drugiej strony, dla osób wchodzących dopiero w rynek kryptowalut, przejrzystość zakładki Handluj ułatwi stawianie pierwszych kroków w świecie cyfrowych aktywów.

Drugą z kolei jest zakładka Zamień. Jak sama nazwa wskazuje, pozwala ona na zamianę stablecoina USDC na BTC i na odwrót. Ciekawą opcją jest to, że za pomocą jednego kliknięcia możemy zamienić określoną część naszych kryptowalut, czyli 25%, 50%, 75% oraz 100%.

Pakiety – szybki i prosty sposób na dywersyfikację portfolio

Trzecią z dostępnych w prawym panelu opcji są Pakiety. Jest to o tyle interesująca opcja, że możemy wybrać konkretne pakiety cyfrowych aktywów, które podzielone są na swego rodzaju paczki. Obecnie jest ich 13 i wyglądają następująco:

 • LST – JTO 50%, MNDE 50%
 • Bobby Bundle – MOUTAI 53%, SOL 47%
 • Psie Pieniądze – DOGE 33%, BONK 33%, WIF 33%
 • DePIN – HNT 25%, RENDER 25%, HONEY 25%, MOBILE 25%
 • Infra – PYTH 50%, NEON 50%
 • R89 Bundle – BONK 80%, SOL 20%
 • Backbooked – BONK 69%, BTC 15%, SOL 16%
 • Bonk^3 – BONK 99%, Bonk 1%
 • BTC/SOL – 40% BTC, 60% SOL
 • Conservative – BTC 80%, ETH 20%
 • Balanced – BTC 50%, ETH 30%, 20%
 • Aggressive – BTC 20%, ETH 30%, SOL 50%
 • K W – BONK 34%, SOL 33%, JTO 33%

Pakiety to bardzo szybki i intuicyjny sposób, aby zdywersyfikować swoje portfolio i kupić najistotniejsze cyfrowe aktywa. Opcja ta z pewnością będzie przydatna dla wszystkich, którzy w pierwszej chwili nie wiedzą, jakie aktywa chcą mieć w swoim portfelu. Interesujący jest np. pakiet DePIN, który celuje w tokeny związane z rosnącą branżą DePINów, czyli Zdecentralowanych Sieciach Infrastruktury Fizycznej. Sieci te wykorzystuje się do utrzymania oraz zarządzania infrastrukturą sieciową w realnym świecie. DePINy to zdecydowanie trendujący temat w 2024 roku. Cube UI został zaprojektowany tak, aby wszystkie najlepsze opcje były widoczne na pierwszy rzut oka.

cube bundles
Źródło – cube.exchange

Zlecenia, rynki, portfolio i nagrody

W lewym panelu można znaleźć także zakładkę Zlecenia, która automatyzuje handel kryptowalutami. Ta opcja z pewnością przyda się wszystkim zaawansowanym użytkownikom, którzy chcą mieć zawsze rękę na kryptowalutowym pulsie. Kolejną zakładką jest Portfolio, co zapewnia użytkownikowi szybki dostęp do sprawdzenia ilości posiadanych cyfrowych aktywów.

Cube UI rynki
Źródło – cube.exchange

Zaraz poniżej tej zakładki znajduje się zakładka Rynki umożliwiająca szybkie i przede wszystkim intuicyjne wizualnie oszacowanie sytuacji na poszczególnych rynkach. Ostatnia zakładka to Nagrody. Użytkownik może wykonywać szereg zadań, za które otrzymuje Cube Points. Za punkty natomiast będzie można odbierać konkretne nagrody.

Podsumowując, Cube UI został zaprojektowany z myślą o komforcie użytkowników, by zapewnić każdemu łatwy dostęp do rynku cyfrowych aktywów. Kryptowalutowy interfejs giełdy Cube jest przejrzysty i szybko odnajdzie się w nim zarówno początkujący użytkownik, jak i ten zaawansowany.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności