za
Kolorado zezwala na płacenie podatków za pomocą kryptowalut

Kolorado zezwala na płacenie podatków za pomocą kryptowalut

Mieszkasz w stanie Kolorado i masz trochę “luźnych” kryptowalut? Mamy dla ciebie świetne wiadomości!

Zapłać podatek bitcoinem

Władze Kolorado ogłosiły, że mieszkańcy stanu mogą od teraz płacić podatki za pomocą kryptowalut. Wszystko dzięki współpracy z firmą PayPal, która to będzie pośredniczyła w transakcjach.

Podatnicy w stanie mogą opłacić kryptowalutami podatek dochodowy od przedsiębiorstw, podatek dochodowy od osób fizycznych, podatek od sprzedaży i podatek akcyzowy dot. paliwa. Na liście obsługiwanych cyfrowych walut są bitcoin, bitcoin cash, ether i litecoin.

Kryptowaluta została dodana jako dodatkowa opcja płatności dla podatników, którzy są gotowi sfinalizować swoje transakcje online, aby zapłacić podatki stanowe

– powiedział rzecznik Daniel Carr.

Stan nie może jednak akceptować bezpośrednich rozliczeń w aktywach cyfrowych, więc połączył siły z międzynarodową firmą fintechową PayPal. Ta będzie działała jako pośrednik dla każdej transakcji i konwertowała kryptowaluty na dolary amerykańskie, co oznacza, że ​​konsumenci będą musieli uiścić określone opłaty za takie usługi.

Dzięki tej decyzji Kolorado stało się pierwszym stanem amerykańskim, w którym osoby fizyczne mogły wykorzystywać zasoby cyfrowe do płacenia podatków. Wcześniej Utah było stanem, w którym próbowano pójść w takim kierunku. Stosowne zmiany w prawie wejdą tam w życie dopiero od 2023 r.

W 2018 roku Ohio również ogłosiło podobne zamiary. Jednak po tym, jak prokurator generalny Dave Yost stwierdził, że nie przyniesie to korzyści lokalnemu systemowi finansowemu, władze wycofały się z tych planów.

Burmistrz, który lubi kryptowaluty

To nie koniec. Np. burmistrz Miami, Francis Suarez, zaprasza do miasta górników BTC, kusząc ich tanią energią. Nie kryje, że chce przekształcić region w centrum blockchaina w USA, a bitcoin ma być „zintegrowany z każdym aspektem życia społeczeństwa”.

Burmistrz Nowego Jorku – Eric Adams – również lubi branżę aktywów cyfrowych. Swoje pierwsze trzy wypłaty otrzymał w bitcoinie, a później wyraził opinię, że technologia blockchain powinna stać się przedmiotem w szkołach.

Wreszcie, na początku 2022 roku, stanowa senator Wendy Rogers z Arizony przedstawiła ustawę, która może zmienić bitcoina w legalny środek płatniczy w regionie. Jeśli zostanie zatwierdzona, jej stan stanie się pierwszym, w którym BTC jest oficjalną metodą płatności.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.