za
binance blockchain week

Binance Blockchain Week Paris 2022 – podsumowanie konferencji

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

W minionym tygodniu mieliśmy okazję uczestniczyć w kolejnej edycji Binance Blockchain Week. Wydarzenie, które odbyło się pomiędzy 14 a 16 września w Paryżu, przyciągnęło wielu ciekawych gości i ekspertów.

Binance Blockchain Week Paris 2022

Na miejsce najnowszej edycji Binance Blockchain Week organizatorzy wybrali Paryż, a dokładnie przestrzeń konferencyjną Palais Des Congres. Wśród 60 prelegentów znaleźli się m.in. Changpeng Zhao, CEO Binance, Yves Guillemot, CEO Ubisoftu, Justin Sun, twórca projektu Tron, Sebastien Borget, współtwórca The Sandbox i Jorn Lambert, CDO firmy Mastercard. W programie konferencji znalazły się tematy takie jak: budowanie społeczności dzięki rozwiązaniom web3, ramy prawne zdecentralizowanej sieci, nowe możliwości dla programistów i rola Web3 w rozwoju przyszłości.

Jeśli nie udało Ci się dotrzeć na miejsce, nadal możesz obejrzeć wszystkie wykłady. Jest to możliwe dzięki zapisowi transmisji wydarzenia na kanale YouTube giełdy Binance.

Web3 głównym tematem Binance Blockchain Week

Web3 to zdecentralizowana sieć, która umożliwia użytkownikom wzajemną interakcję bez pośredników. Program najnowszej edycji Binance Blockchain Week skupiał się głównie na tym temacie. Wydarzenie rozpoczęła seria wykładów poświęconych pracy wykonanej w ramach przygotowań do wdrożenia Web3, między innymi istniejących regulacji rządowych. Druga część pierwszego dnia konferencji poświęcona była budowaniu projektów, które mogą przynieść korzyści całemu światu. Organizatorzy przygotowali również wykład na temat wykorzystania Web3 w edukacji i filantropii.

Drugi dzień Binance Blockchain Week rozpoczął się serią wykładów poświęconych kulturze. Web3 może wspierać i wzbogacać m.in. świat mody i sztuki, czyniąc te obszary bardziej innowacyjnymi. Zaproszeni prelegenci zastanawiali się, w jaki sposób można wykorzystać technologię blockchain do tworzenia nowych doświadczeń i modeli biznesowych w sektorze kultury. Od pokazów mody po galerie sztuki, technologia łańcucha bloków zmienia bowiem nasz krajobraz kulturowy. Czwartkowa wieczorna część dedykowana była możliwościom, jakie Web3 może zaoferować w naszym codziennym życiu. Warto obejrzeć nagrane prelekcje, aby zobaczyć, w jaki sposób można wykorzystać tę technologię do poprawy wydajności, przejrzystości i bezpieczeństwa w wielu branżach, takich jak finanse, opieka zdrowotna i administracja. Przy tak wielu potencjalnych zastosowaniach mamy powody do pozytywnego myślenia na temat rozwoju całego obszaru Web3.

Binance Blockchain Week dobiegł końca wraz z Binance Super Meet-Up w piątek, 16 września. Była to doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o planach Binance na przyszłość, a także nawiązać nowe kontakty podczas sesji networkingowej.

Podsumowanie

Konferencja Binance Blockchain Week Paris 2022 była świetną przestrzenią do integracji ekspertów i praktyków branży blockchain z całego świata. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć w niej udział i poznać bliżej przyszłe plany Binance. Wydarzenie było także świetną okazją do poznania nowych technologii i trendów w świecie zdecentralizowanych finansów i nawiązania kontaktów z osobami o podobnych poglądach. Już nie możemy doczekać się kolejnej edycji!

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Dla Bitcoin.pl zajmuję się pisaniem artykułów - przede wszystkim dłuższych form edukacyjnych. Odpowiadam za prowadzenie mediów społecznościowych związanych z naszym serwisem: Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram oraz TikTok.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.