za
Binance powołuje Globalną Radę Doradczą ds. politycznych oraz regulacji

Binance powołuje Globalną Radę Doradczą ds. politycznych oraz regulacji

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Największa giełda kryptowalut na świecie – Binance – utworzyła nową globalną radę doradczą do spraw politycznych oraz kwestii regulacji. W jej skład będą wchodzić m.in. byli urzędnicy państwowi i eksperci finansowi.

Binance i Global Advisory Board (GAB)

Działaniami nowopowstałej rady będzie kierował były senator Stanów Zjednoczonych Max Baucus. Rada będzie składać się z 12 wybitnych osobistości mających powiązania z administracją rządową oraz sektorem finansów.

Stale rosnąca popularność blockchaina oraz rynku kryptowalut wiąże się również z tym, że problemy tych sektorów stają się coraz bardziej złożone. Adopcja kryptowalut stale napotyka na swojej drodze przeszkody generowane przez kwestie regulacyjne, polityczne oraz społeczne.

W poszukiwaniu rozwiązań na powyższe, Binance powołało specjalną grupę zadaniową o nazwie Global Advisory Board (GAB), czyli Globalną Radę Nadzorczą. Osoby w niej zasiadające mają za zadanie rozwiązać wszelkie problemy, które mogą wystąpić w czasie, gdy giełda dąży do przyspieszenia adopcji cyfrowych aktywów, technologii blockchain oraz Web3.

Binance powołuje Globalną Radę Doradczą ds. politycznych oraz regulacji

Pozostali członkowie rady to Ibukun Awosika, Hyung Rin Bang, Bruno Bezard, Leslie Maasdorp, Henrique de Campos Meirelles, Adalberto Palma, David Plouffe, Christin Schäfer, Lord Vaizey i David Wright.

W opublikowanej informacji prasowej CEO Binance – Changpeng Zhao – przekazał, że od początku swojego istnienia giełda napotykała problemy, o których „nikt nawet nie wiedział”. Zhao jest zdania, że ​​utworzenie GAB  stanowi ważny krok w kierunku realizacji misji firmy. Jak powiedział:

Zawsze stawiamy naszych użytkowników na pierwszym miejscu i jest to dla nas bardzo skuteczna gwiazda polarna w ciągu ostatnich pięciu lat bezprecedensowego, ekscytującego wzrostu.

Tymczasem Baucus, czyli przewodniczący rady, oznajmił, że dostrzega spory potencjał kryptowalut, blockchaina oraz Web3. Według niego, działania rady mają na celu rozwiązywanie złożonych problemów i dostarczanie społecznie pozytywnych wyników.

Podczas mającej niedawno miejsce australijskiej konwencji kryptowalut dyrektor generalna Trust Wallet – Eowyn Chenopowiadała o barierach stojących na drodze do szerszej adopcji kryptowalut. Wymieniła przede wszystkim łatwość użytkowania, bezpieczeństwo, prywatność i tożsamość.

AvangerDAO

Tymczasem natywny blockchain giełdy Binance – BNB Chain –  jakiś czas temu postawił na inicjatywę prowadzoną przez społeczność, która koncentruje się na ochronie użytkowników przed oszustwami i exploitami. W jej wyniku powstało AvengerDAO. Jest to nakierowana na bezpieczeństwo zdecentralizowana organizacja autonomiczna (DAO). Została utworzona z misją stworzenia dodatkowej warstwy bezpieczeństwa do blockchaina BNB.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.