za
Bitcoin spada o ponad 7% w ciągu doby. Kapitalizacji rynkowa BTC traci 30 miliardów dolarów

Bitcoin spada o ponad 7% w ciągu doby. Kapitalizacji rynkowa BTC traci 30 miliardów dolarów

Kurs bitcoina (BTC) w dniu dzisiejszym znalazł się poniżej poziomu 22 tys. USD po raz pierwszy od trzech tygodni.

Bitcoin poniżej 22 tys. USD

Kurs pierwszej kryptowaluty ponownie zalicza spadki. W dniu dzisiejszym za jedno BTC należy zapłacić 21 772 dolarów. Oznacza to spadek o 7,49% w ciągu doby oraz o 8,9% w skali tygodnia. Kapitalizacja rynkowa bitcoina straciła 30 miliardów dolarów. Obecnie całkowita wartość wszystkich bitcoinów w obiegu wynosi 416 miliardów dolarów.

Bitcoin spada o ponad 7% w ciągu doby. Kapitalizacji rynkowa BTC traci 30 miliardów dolarów
Jednodniowa kapitalizacja rynkowa Bitcoina. Źródło: CoinMarketCap

W dniu dzisiejszym, 19 sierpnia, bitcoin zanotował nowe lokalne minimum na poziomie 21 440 USD. Jest to kontynuacja trendu spadkowego, który zaczął się ponownie w ostatni poniedziałek. Cena pierwszej kryptowaluty w czerwcu zaliczyła tegoroczny dołek na poziomie 17 622 dolarów. Miało to miejsce dokładnie w dniu 18 czerwca. Potem BTC wykazywało tendencję wzrostową, kończąc nawet lipiec na poziomie 23 tys. dolarów, co uczyniło go najlepszym miesiącem tego roku. Początek obecnego miesiąca również był obiecujący, a w dniu 12 sierpnia bitcoin przebił na moment barierę 25 tys. USD. Był to jego trzymiesięczny szczyt. Jednak od tego momentu kurs kryptowaluty leci w dół i wygląda na to, że niedźwiedzie wciąż rozdają karty na rynku.

Bitcoin spada o ponad 7% w ciągu doby. Kapitalizacji rynkowa BTC traci 30 miliardów dolarów

Jak wygląda sytuacja innych kryptowalut?

Nie jest dla nikogo zaskoczeniem, że kurs bitcoina ciągnie ze sobą w jedną lub w drugą stronę inne kryptowaluty. Wraz z korektą BTC spadki zaliczają również inne cyfrowe aktywa.

Ether, czyli druga pod kątem kapitalizacji rynkowej kryptowaluta, w ciągu 24h spadł o 6%, a w skali tygodnia o 7,45%. Cena etheru znajduje się obecnie na poziomie 1739 dolarów. BNB, czyli natywny token giełdy Binance, stracił na wartości o 7,83% w dobę oraz 11,37% w porównaniu z poprzednim tygodniem. Obecnie za jeden Binance Coin trzeba zapłacić 284,14 dolarów. XRP, czyli kryptowaluta blockchaina Ripple, straciła w ciągu doby prawie 10% wartości, cardano spadło o 13,08%, solana o 12,04%, a dogecoin o 13,76%.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić lub wymienić BTC i inne cyfrowe aktywa, to m.in. Bitcan – internetowy kantor kryptowalut.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.