za
USMS-aukcja-SR

Kolejna licytacja majątku Silk Road

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

 

Amerykańska agencja federalna (United States Marshall Service – USMS) podała do publicznej wiadomości daty związane z licytacją majątku skonfiskowanego domniemanemu szefowi Silk Road – internetowej czarnorynkowej giełdy, funkcjonującej w oparciu o wirtualną, anonimową sieć Tor.

 

Kolejna już aukcja majątku, tym razem należącego do samego Rossa Ulbrichta (pseudonim Dread Pirate Roberts), a nie będącego konfiskatą z serwerów giełdy, została zaplanowana na 4 grudnia tego roku. Przetarg przebiegać będzie na bardzo zbliżonych zasadach w odniesieniu do tych z którymi mieliśmy do czynienia w przypadku pierwszej licytacji.

 

Tym razem chodzi jednak o sumę 50 000 BTC. Aukcja trwać będzie pomiędzy godziną 8:00, a 14:00 (czasu wschodniego – EST).

 

Okres rejestracji uczestników licytacji obejmuje czas od 17 listopada do 1 grudnia (do godziny 12:00 EST).

 

Każdy zainteresowany wzięciem udziału wzięciem udziału w aukcji organizowanej przez amerykańską agencję federalną musi w tym czasie złożyć wymagane dokumenty oraz wypełnić i wysłać stosowne formularze – wzory dokumentów oraz wszystkie przydatne w tym celu informacje odnaleźć można na oficjalnych stronach agencji.

 

Sumę 50 000 BTC postanowiono podzielić na 20 bloków – 10 bloków po 2 000 BTC oraz kolejne 10 bloków po 3 000 BTC.

 

Wzięcie udziału w licytacji wymaga wcześniejszej wpłaty depozytu w wysokości odpowiednio: 100 000$ – jeśli pragniemy brać udział w licytacji bloków wielkości 2 000 BTC oraz 150 000$ – w przypadku większych bloków.

 

Depozyt zwycięzcy licytacji zostanie zatrzymany przez USMS jako część zapłaty za zakupiony blok.

 

Licytacja ma być w pełni anonimowa. Każdy z jej uczestników składa swoją ofertę zakupu wysyłając podpisaną kopię formularza aukcyjnego – zawarta tam suma jest wiążąca i ostateczna. Po złożeniu dokumentu, nie ma możliwości wycofania się z licytacji. Żaden z uczestników przetargu nie ma wglądu w inne, dotychczas złożone oferty.

 

Posiadanie amerykańskiego obywatelstwa ani też przebywanie na terytorium tego kraju nie są obowiązkiem do wzięcia udziału w licytacji, jednakże wszystkie sumy depozytów oraz ewentualnych dopłat na poczet zakupu, muszą pochodzić z amerykańskich kont bankowych.

 

Każdy ze zwycięzców aukcji zostanie osobiście powiadomiony o tym fakcie 5 grudnia.

 

Licytacja dotyczy pieniędzy zarekwirowanych domniemanemu mózgowi Silk Road, Rossowi Ulbrichtowi, 24 października 2013 roku w wyniku akcji amerykańskich służb federalnych wymierzonej przeciwko nielegalnej giełdzie.

 

Jest to już druga aukcja tego typu organizowana przez agencję. Zwycięzcą pierwszej, przeprowadzonej w lipcu tego roku, okazał się znany biznesmen, Tim Draper. Inwestorowi udało się złożyć najwyższą ofertę na każdy z bloków aukcji, w efekcie czego ukończył ją bogatszy o sumę 30 000 BTC.

 

Druga już aukcja nie będzie jednak ostatnią. USMS planuje zlicytować jeszcze łącznie 144 000 bitcoinów. Jak dowiadujemy się od przedstawicielki agencji, Lynzey Donahue, suma ta została specjalnie podzielona na mniejsze części do zlicytowania w szerszych odstępach czasowych, aby nie wywołać zakłóceń na rynku Bitcoin:

 

Nie chcieliśmy zalać rynku wyprzedażą zbyt dużej ilości bitcoinów w jakimkolwiek momencie.

 

Silk Road powstało w lutym 2011 roku. Swego czasu była to największa tego typu giełda na świecie. Zainteresowane osoby mogły nabyć tam praktycznie każdego rodzaju czarnorynkowy produkt lub usługę: od nielegalnego oprogramowania, technik hakerskich, podrobionych dokumentów, nielegalnych kont bankowych, po wszelkiej maści substancje odurzające, narkotyki i innego rodzaju używki, a nawet broń czy zlecenie zabójstwa.

 

 

Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości ze stron bitcoin.pl wymaga uprzedniej zgody portalu.

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności