za
Kapitalizacja rynkowa kryptowalut spada poniżej 1 biliona dolarów

Kapitalizacja rynkowa kryptowalut spada poniżej 1 biliona dolarów

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Od ostatniego piątku, 19 sierpnia, doszło do wzmożonej ilości likwidacji, która miała kluczowy wpływ na rynek kryptowalut. Od tego czasu kurs bitcoina (BTC) stracił na wartości o ponad 10%. Kapitalizacja rynkowa wszystkich cyfrowych aktywów ponownie znalazła się poniżej poziomu 1 biliona dolarów.

Obecna sytuacja BTC

W chwili pisania tego artykułu kurs pierwszej kryptowaluty wynosi 21 232 dolarów. Oznacza to niewielki spadek w ciągu doby o prawie 1%, aczkolwiek w skali ostatniego tygodnia bitcoin traci już 12,24% swojej wartości. Kapitalizacja rynkowa bitcoina wynosi obecnie ponad 406 miliardów dolarów. Jednakże mimo powrotu dominacji niedźwiedzi, a co za tym idzie, spadkiem kursów, zainteresowanie długimi pozycjami na BTC nadal utrzymuje się na najwyższych poziomach od 12 miesięcy.

Kapitalizacja rynkowa kryptowalut spada poniżej 1 biliona dolarów
Wykres 7-dniowy cen bitcoina. Źródło: CoinMarketCap

Zwróćmy uwagę również na fakt, że bitcoin powrócił poniżej 200-tygodniowego MA, czyli średniej kroczącej (około 23 100 USD). Jak informuje na Twitterze firma specjalizująca się w handlu cyfrowymi akywami Rekt Capital:

BTC spadł teraz o -8% poniżej 200-MA. Historycznie BTC ma tendencję do spadania od -14% do -28% poniżej 200-MA. W rzeczywistości BTC już spadło o 21% poniżej 200-tygodniowego MA a w połowie czerwca, co było bardzo zgodne z danymi historycznymi.

Firma również zwraca uwagę, że:

W 2015 r. bitcoin osiągnął swój najniższy poziom 547 dni przed halvingiem. W 2018 r. BTC osiągnął najniższy poziom 517 dni przed halvingiem (rabat w marcu 2020 r.) Jeśli Bitcoin osiągnie najniższy poziom 517-547 dni przed nadchodzącym halvingiem, który ma odbyć się w kwietniu 2024 r.… Wtedy dno nastąpi w IV kwartał tego roku.

A jak radzą sobie altcoiny?

Nie jest to dla nikogo zaskoczeniem, że ruchy pierwszej kryptowaluty, jaką się bitcoin, wyznaczają kierunek pozostałych cyfrowych aktywów. Jeśli spojrzymy na ether, czyli drugą największą cyfrową monetę pod kątem kapitalizacji, to za jedno ETH należy dziś zapłacić 1 560 dolarów. Oznacza to spadek 3,35% w ciągu doby oraz 18,02% utraty wartości w skali tygodnia. Wartość wszystkich etherów na rynku wynosi dziś 190 145 300 925 dolarów.

BNB, czyli natywny token giełdy Binance, stracił na wartości o 1,01% w dobę oraz 7,57% w porównaniu z poprzednim tygodniem. Obecnie za jeden Binance Coin trzeba zapłacić 294.73 dolarów. XRP, czyli kryptowaluta blockchaina Ripple, straciła w ciągu doby prawie 1,83% wartości, cardano spadło o 2,5%, solana o 4,23%, a dogecoin o 3,55%.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić lub wymienić BTC i inne cyfrowe aktywa, to m.in. Bitcan – internetowy kantor kryptowalut.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.