za
Johna Deaton, bitcoin

220 000 USD za bitcoina? John Deaton wskazuje, co podniesie cenę kryptowaluty

John Deaton, znany na rynku kryptowalut prawnik, wypowiedział się ostatnio na temat potencjalnego wzrostu ceny bitcoina.

John Deaton mówi o na przyszłości bitcoina

Deaton jest zdania, że bitcoinowy ETF, jeżeli w końcu powstanie, może “wywołać idealną burzę dla bitcoina”. W skład tej ostatniej ma wejść obniżka stóp procentowych, zwiększenie płynności i halving. Wszystko to sprawi, że kurs BTC wystrzeli i doleci do 220 000 USD.

Czego chce Wall Street, Wall Street zwykle dostaje. I zgadnijcie, czego Wall Street chce od Fedu? Wszyscy wiemy, co się stanie, w niezbyt odległej przyszłości (II-III kw.) – nastąpią obniżki stóp procentowych

napisał.

W połączeniu z obniżkami stóp procentowych, zwiększoną płynnością, halvingiem (…) i ETF, 220 000 USD [za 1 BTC] Maxa Keisera może nie być już tak szalone za 18 miesięcy

– przytoczył prognozę ceny Maxa Keisera, znanego dziennikarza ekonomicznego, dziś współpracującego z rządem Salwadoru.

Johna Deaton, bitcoin

Prognoza Keisera

Keiser od dawno promuje BTC i mówi o tym, że cena kryptowaluty wzrośnie do 220 000 USD. Jego przewidywania opierają się na analizie globalnych warunków gospodarczych i ich wpływie na tradycyjne waluty i bitcoina.

Obniżki stóp procentowych z pewnością podniosą [cenę] bitcoin do mojego docelowego poziomu 220 000 USD

– wskazał.

To, co dzieje się na Bliskim Wschodzie i w Eurazji, doprowadzi do upadku światowego pieniądza fiducjarnego, schematu Ponziego banku centralnego. Zatem nadszedł teraz właściwy moment. 220 000 USD to cel krótkoterminowy. Bitcoin jest nieśmiertelny. Nie możesz tego zatrzymać. Schematy Ponziego są kruche i ZAWSZE upadają

– dodał.

Wskazał też na fundamenty swojej prognozy:

W ten weekend aktywa bankowe o wartości 200 bilionów USD będą miały ujemny kapitał własny. 90% banków światowych (ważonych kapitalizacją rynkową) jest technicznie niewypłacalnych. Fed musi wrócić do polityki ujemnych stóp procentowych. W ten sposób w krótkim terminie dojdziemy do 220 000 USD za bitcoina.

Szybka obniżka stóp proc. wcale nie jest jednak pewna. Możemy się jej doczekać dopiero za parę miesięcy, gdy inflacja w USA spadnie do ok. 2%, czyli celu inflacyjnego banku centralnego.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
64 452,94 USD0,21%
Ethereum logo
EthereumETH
3521,63 USD0,52%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,03%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
592,76 USD1,42%
Solana logo
SolanaSOL
134,94 USD-0,36%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3521,08 USD0,49%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,04%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD0,41%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,59 USD6,36%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD0,28%