za
joe biden laserowe oczy (2)

Joe Biden ma laserowe oczy! Czy chodzi jednak o poparcie dla bitcoina?

Nexo Earn Aplikacja

Prezydent USA Joe Biden w końcu to zrobił! Opublikował swoje zdjęcie, na którym ma „laserowe oczy”. Dla wielu sympatyków bitcoina to symbol poparcia dla kryptowalut. Mam jednak złe wieści: nie, nie chodzi o to, że obecny mieszkaniec Białego Domu stał się fanem BTC.

Joe Biden ma laserowe oczy

Biden opublikował post, do którego dodał swoje zdjęcie z laserowymi oczami. Nawiązał tym do zwycięstwa Kansas City Chiefs z San Francisco 49ers w Super Bowl 2024.

Gdy taką fotografię – z laserowymi oczami – widzi fan bitcoina, ma tylko jedno skojarzenie. Dana osoba deklaruje w ten sposób swoje poparcie dla idei kryptowalut. W przypadku Bidena byłoby to o tyle ciekawe, że w USA trwa prekampania wyborcza. Już 5 listopada br. Amerykanie wybiorą prezydenta na kolejną kadencję. Głównymi kandydatami są Donald Trump, który chce wrócić do Białego Domu, i właśnie Biden, który nie chce opuścić stolicy. Ten pierwszy kiedyś krytykował bitcoina, ale niedawno odważył się nawet zadeklarować, że nigdy nie zgodzi się na emisję CBDC. Wiadomo, że sam posiada ether. Może więc powalczyć o probitcoinowy elektorat. Biden mógłby zrobić to samo.

Nie, nie chodzi o bitcoina

Niestety obecny prezydent ignoruje temat kryptowalut. Laserowe oczy dodał zaś sobie z zupełnie innego powodu. Chciał tym nawiązać do mema „Dark Brandon”, który co jakiś czas odzyskuje popularność w amerykańskich social mediach.

O co chodzi z Mrocznym Brandonem? To wymyślone przez internautów alter ego Bidena. Kontrastuje z ogólnym wizerunkiem obecnego prezydenta, który przypomina pociesznego dziadka, a nie twardego “badassa”.

Bidenowi trochę “badassowości” by się jednak przydało. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego dla ABC News przez Ipsos między 9 a 10 lutego, aż 86 proc. ankietowanych twierdzi, że  obecny prezydent jest już zbyt stary, by nadal być głową państwa. Ma w końcu 81 lat. Choć jego główny rywal, Trump, ma 77 lat, wygląda o wiele młodziej i żwawiej.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności