Joe Biden po raz pierwszy wypowie się o BTC jako prezydent USA

Bitcoin Bitcoin w mediach Świat joe biden btc

Prezydent USA Joe Biden ponoć po raz pierwszy publicznie wypowie się na temat kryptowalut i blockchaina. Według jego doradcy ds. bezpieczeństwa […]

bitbay zonda

Prezydent USA Joe Biden ponoć po raz pierwszy publicznie wypowie się na temat kryptowalut i blockchaina. Według jego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego, Jake’a Sullivana, polityk wypowie się bezpośrednio o cyfrowych walutach i ich roli w ataku na rurociąg w USA i innych naruszeniach typu ransomware w czasie debaty krajów G-7.

Joe Biden a BTC

W poniedziałek podczas briefingu prasowego w Białym Domu Sullivan powiedział, że amerykańscy urzędnicy, w tym sam Biden, chcieliby zobaczyć plan działania dotyczący ataków ransomware. Ten może zostać przedstawiony podczas wizyty prezydenta na szczycie krajów G-7 już w ten weekend. Doradca ds. bezpieczeństwa narodowego powiedział, że wspomniany plan powinien dotyczyć reakcji na takie ataki, sposobu dzielenia się tego typu informacjami z innymi krajami i tego, „jak radzić sobie z wyzwaniem dot. kryptowalut”.

Sullivan powiedział, że kryptowaluty „leżą u podstaw tego, jak przeprowadzane są te transakcje okupu”, powołując się na cyberataki jako „priorytet bezpieczeństwa narodowego” dla rządu USA – w szczególności dla „infrastruktury krytycznej”.

Przypomnijmy, że w maju hakerzy włamali się do sieci, która stała za ważnym rurociągiem w USA, podobno zmuszając firmę, która nim zarządzała, do zapłacenia aż 4,4 miliona dolarów okupu.

To musi stać się priorytetem – powiedział Sullivan, odnosząc się do tego, jak walczyć z atakami ransomware.

joe biden btc

Co Biden myśli o kryptowalutach?

Sam Biden jako prezydent USA dotąd milczał na temat kryptowalut i blockchaina. Nie wypowiadał się jednak na ich temat ani gdy był wiceprezydentem za czasów kadencji prezydenta Baracka Obamy, jak i podczas swojej kampanii wyborczej, która miała miejsce w 2020 roku. W lipcu zeszłego roku przyznał tylko, że nie posiada ani jednego Bitcoina (BTC). Mówił to po słynnym włamaniu na Twittera, w wyniku którego przejęto wiele kont VIP-ów, w tym jego. Hakerzy prosili internautów o przesyłanie im BTC.

Dopiero teraz administracja Bidena podobno dokonuje przeglądu istniejących przepisów dotyczących kryptowalut i planuje określić, czy potrzebne są nowe regulacje, które miałyby chronić inwestorów przed zmiennością kursu BTC i innych cyfrowych aktywów.

Od czasu osiągnięcia rekordowo wysokiej ceny na poziomie około 65 000 USD, co miało miejsce w kwietniu, kurs Bitcoina spadł o ponad ponad 50%, osiągając dziś pułap 32 743 USD. To o ok. 10 proc. mniej niż wczoraj i 11 proc. mniej niż 7 dni temu.

Szczyt G-7 ma się odbyć w Wielkiej Brytanii w dniach od 11 do 13 czerwca. Będzie to pierwsza tak ważna zagraniczna podróż Bidena jako prezydenta USA od czasu inauguracji jego prezydentury, co miało miejsce w styczniu.

Tagi
bitcoin Joe Biden Joe Biden bitcoin kryptowaluty USA

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.