Wiadomości

Jan van Eck: złoto będzie kosztowało 3 000 USD

Złoto za 3 000 USD? Jan van Eck twierdzi, że w obecnych warunkach makroekonomicznych jest to realne. Zresztą jego firma […]

Data publikacji: 6 sierpnia 2020

bitbay

Złoto za 3 000 USD? Jan van Eck twierdzi, że w obecnych warunkach makroekonomicznych jest to realne. Zresztą jego firma uważa, że i taka cena może być uznana za bardzo atrakcyjną.

Jan van Eck i 3 000 USD za uncję złota

Jan van EckOjciec Jana, John, założył pierwszy amerykański złoty fundusz w 1956 r. W 1968 r. przeniósł większość portfela na akcje firm wydobywających kruszec. W samą porę, by załapać się na hossę na rynku złota, która towarzyszyła wtedy upadkowi systemu z Bretton Woods, co miało miejsce w 1. poł. lat 70.

Teraz przedsiębiorstwo jego syna, VanEck, popularna amerykańska firma zarządzająca inwestycjami, w swoich nowych prognozach ocenia, że cena królewskiego kruszcu może wzrosnąć nawet do 3 000 USD za jedną uncję. A i to nie będzie prawdopodobnie oznaczało końca hossy na złocie.

Dlaczego jednak miałoby być to możliwe? Przede wszystkim przy obecnie nierzadko już ujemnych realnych stopach procentowych w wielu krajach, z do tego bezprecedensowym impulsem finansowym stymulującym banki centralne na całym świecie, firma uważa, że uczciwa cena za 1 uncję złota może wynieść nawet 3 400 USD.

1,2 mld USD

VanEck International Investors Gold Fund INIVX obraca na rynkach aktywami o wartości aż 1,2 miliarda USD. Firma uruchomiła również kilka funduszy giełdowych. Oferuje VanEck Vector Gold Miners ETF GDX oraz jedyny „fizyczny produkt giełdowy”, który oferuje inwestorom możliwość odbioru ich bazowych udziałów, VanEck Merk Gold Trust.

Na dzień 30 czerwca 2020 r. VanEck miało aż 23,5 mld USD aktywów w ramach różnych strategii związanych ze złotem.

Bitcoin a VanEck

Warto dodać, że Gabor Gurbacs, dyrektor ds. aktywów cyfrowych w VanEck, stwierdził niedawno, że najbogatsi Amerykanie w czasie kryzysu nadal będą szukać sposobów ucieczki z walut fiat w kryptowaluty.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możecie zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Z kolei pewne miejsce, w którym możecie kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. polska giełda kryptowalut Coinquista. Jeśli nie macie jeszcze konta na platformie, w tym miejscu możecie je szybko i sprawnie utworzyć: LINKTu zaś przeczytacie, jak łatwo i szybko utworzyć konto.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion