James Bullard, prezes Fedu z St. Louis: BTC nie stanowi zagrożenia dla dolara

2021-02-20 Bitcoin Wiadomości

Prezes Rezerwy Federalnej St. Louis, James Bullard, odrzuca pogląd, że Bitcoin może stanowić zagrożenie dla globalnej supremacji dolara amerykańskiego. James […]

Prezes Rezerwy Federalnej St. Louis, James Bullard, odrzuca pogląd, że Bitcoin może stanowić zagrożenie dla globalnej supremacji dolara amerykańskiego.

James Bullard o Bitcoinie: nie stanowi zagrożenia dla dolara!

W nowym wywiadzie dla CNBC Bullard powiedział, że jest zdania, że dolar amerykański pozostanie dominującą walutą w dającej się przewidzieć przyszłości.

– Myślę tylko, że jeśli chodzi o politykę Fedu, to [USA] będzie gospodarką dolarową (…). Tak naprawdę chodzi o globalną gospodarkę dolarową. A to, czy cena złota idzie w górę, czy w dół, czy też cena Bitcoina rośnie lub spada, tak naprawdę nie ma na to wpływu – stwierdził.

Prezes Rezerwy Federalnej w St. Louis argumentuje, że przy „silnych” walutach fiducjarnych, takich jak euro UE i jen japoński, nie przywłaszczających sobie roli dolara jako globalnej waluty rezerwowej, byłoby bardzo zaskakujące, gdyby kryptowaluta pokonała USD.

– Konkurencja walutowa trwa od zawsze. W XIX wieku najlepszą walutą był funt brytyjski. Został on zastąpiony przez dolara w XX wieku – wciąż najpopularniejszą walutę, ale jest to konkurencja walutowa, a inwestorzy chcą bezpiecznej przystani. Chcą stabilnego zasobu wartości. A potem chcą prowadzić swoje inwestycje w tej walucie – zauważył. – Jen jest również bardzo silny, euro również bardzo mocne. Ale żadne z nich nie zastąpi dolara. Byłoby bardzo trudno uzyskać prywatną walutę, która bardziej przypomina złoto, aby odgrywała tę rolę. Nie sądzę, że właśnie tam zobaczymy jakiekolwiek zmiany w przyszłości – dodał.

BTC to zagrożenie dla złota

Bullard dodaje, że postrzega Bitcoina bardziej jako „rywala” dla żółtego metalu.

Mogę go [Bitcoina] scharakteryzować jako rywala złota – powiedział i dodał, że tak należy myśleć o kryptowalucie.

Chociaż Bullard nie jest optymistą co do szans Bitcoina na zastąpienie dolara, w zeszłym tygodniu Rezerwa Federalna z St. Louis opublikowała raport, w którym stwierdziła, że ​​uważa, że ​​zdecentralizowane finanse (DeFi) i kryptowaluty mogą znacząco zmienić globalny krajobraz finansowy:

DeFi może doprowadzić do zmiany paradygmatu w branży finansowej i potencjalnie przyczynić się do powstania solidniejszej, bardziej otwartej i przejrzystej infrastruktury finansowej.

James Bullard

Tagi
bitcoin dolar FED

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.