jak zarabiać na dźwigni finansowej

Jak zarabiać na dźwigni? Porady dla początkujących inwestorów

bitbay zonda

Każdy inwestor poszukujący przede wszystkim elastyczności w zarządzaniu swoim portfolio doceni rozwiązania, jakie za sobą niesie margin trading. Handel przy wykorzystaniu depozytu zabezpieczającego daje możliwość pełnego wykorzystania wszystkich szans, które stawia przed nami rynek kryptowalut. Ten sposób inwestycji, mimo że niezwykle zyskowny, wiąże się z podwyższonym ryzykiem. W wielu sytuacjach warto zastanowić się, czy powinniśmy korzystać właśnie z tego rozwiązania.

Dlatego jeśli nie wiesz, jak zarabiać na dźwigni lub jak zarabiać na margin trading – ten artykuł przedstawi Tobie kilka zasad, których powinieneś przestrzegać.

Jak zarabiać na dźwigni?

Aby zrozumieć zasady zarabiania na platformach margin trading, takich jak Geco.one, najpierw musisz zrozumieć w jaki sposób działa i co to jest dźwignia finansowa i margin trading. Oba te tematy omówiliśmy dość obszernie w naszych poprzednich artykułach poświęconych właśnie tym zagadnieniom.

Czym jest i jak działa dźwignia finansowa

Czym jest depozyt zabezpieczający

Margin Trading – ryzykowna szansa na duży zysk

Margin trading i dźwignia finansowa – porady dla początkujących inwestorów

Gdy już zaznajomisz się z pojęciami margin tradingu i dźwigni finansowej, znasz podstawowe typy zleceń giełdowych, a także wiesz w jaki sposób odczytywać informacje z wykresów świecowych – możemy przejść do budowania Twojej strategii. W poniższej części przedstawimy Tobie kilka najważniejszych zasad, którymi powinieneś się kierować na początku Twojej przygody z handlem depozytem zabezpieczającym.

Wiedz w co inwestujesz

Tak jak w przypadku wielu innych inwestycji, opłaca się wiedzieć w co się inwestuje zanim kupi się dane aktywo. W przypadku margin tradingu jest to szczególnie istotne – tutaj nietrafiona inwestycja może skutkować wysokimi stratami. Zdecydowanie łatwiej jest wykorzystywać dźwignię finansową w pryzpadku kryptowalut, które są bardziej stabilne. Gonienie za krótkoterminowym trendem może okazać się drastyczne w skutkach.

Krótkoterminowość

Profesjonalni inwestorzy zazwyczaj rekomenduja utrzymywanie pozycji z depozytem zabezpieczającym na krótki okres. Na rynku kryptowalut jest to przede wszystkim związane z fluktuacjami cenowymi oraz okresowymi prowizjami, które od otwartej pozycji pobierają giełdy. Monitorowanie tych zmiennych w długim okresie wymaga niezwykle dużej uwagi.

Uważaj na likwidacje

Jednym z największych ryzyk związanych z operacjami na dźwigni finansowej jest ryzyko likwidacji. Upłynnienie Twojej pozycji w nieodpowiednim momencie lub strata całego depozytu z powodu niewystarczających środków może okazać się nieprzyjemną lekcją na drodze początkującego tradera.

Kiedy zamknąć pozycję?

Ten punkt dotyczy zarówno sytuacji, w której notujemy zyski i straty. Jeśli udało Ci się wypracować zysk na jednej ze swoich pozycji, nie bądź zbyt chciwy. Ustaw cel na konkretną cenę, po której będziesz chciał zamknąć inwestycję – zarówno w przypadku straty jak i zysku. Jednym z podstawowych błędów początkujących inwestorów jest utrzymywanie pozycji przez zbyt długi czas.

Najpierw testuj

Niezależnie od tego, jaką metodę inwestycji wybierzesz, zawsze warto najpierw ją przetestować. Za każdym razem, gdy wybierzesz nową platformę do handlu, upewnij się, że dobrze rozumiesz jej interfejs oraz potrafisz się po niej bezpiecznie poruszać. Następnie wykorzystaj małą część środków, aby zrozumieć sposób działania margin trading. Platforma Geco.one jest świetnym miejscem do przetestowania w bezpiecznym i intuicyjnym środowisku metody działania handlu lewarowego.

 

 

Tagi
geco.one jak zarabiać na dźwigni margin trading

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

BitcoinBTC
20 384,99 USD6,61%
EthereumETH
1167,58 USD11,09%
TetherUSDT
1,00 USD-0,03%
USD CoinUSDC
1,00 USD-0,06%
Binance CoinBNB
235,63 USD8,97%
Binance USDBUSD
1,00 USD-0,06%
XRPXRP
0,33 USD3,57%
CardanoADA
0,47 USD4,77%
SolanaSOL
36,18 USD10,31%
HEXHEX
0,04 USD10,13%
DogecoinDOGE
0,07 USD5,22%
DaiDAI
1,00 USD-0,13%
TRONTRX
0,07 USD4,71%
PolkadotDOT
7,07 USD5,12%
LEO TokenLEO
5,76 USD-1,94%
Wrapped BitcoinWBTC
20 207,14 USD5,67%
Shiba InuSHIB
0,00 USD7,33%
AvalancheAVAX
18,10 USD8,49%
Lido Staked EtherSTETH
1130,92 USD11,27%
PolygonMATIC
0,53 USD15,88%