za
iran kryptowaluty

Iran ponownie zezwoli na legalny mining już od 22 września

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Tavanir – irańska firma zajmująca się wytwarzaniem, dystrybucją i przesyłem energii – ujawniła, że kraj już 22 września zniesie zakaz wydobywania kryptowalut. Władze kraju pozwolą górnikom na ponowne rozpoczęcie działalności zgodnie z prawem, mając nadzieję na spadek zużycia energii do końca lata.

Górnictwo kryptowalutowe wraca z końcem lata

Według najnowszego raportu powołującego się na Tavanir, Iran wycofa tymczasowy zakaz wydobywania kryptowalut. Oznacza to, że po 22 września każda legalna firma będzie mogła wznowić swoją działalność.

Irański rząd nałożył surowe ograniczenia w maju. Przedstawiciele władz twierdzili, że sieć elektryczna znajduje się pod ogromną presją, a jej stabilność jest zagrożona. Za przyczynę uznano oficjalnie wydobycie kryptowalut. W związku z tym wprowadzili całkowity zakaz wszelkich działań górniczych.

Rzecznik Tavanir – Mostafa Rajabi Mashhadi – poinformował, że miesiące, w których kraj zużywa najwięcej energii dobiegają końca. Chłodniejsze temperatury, które nadejdą wraz z początkiem jesieni, sprawią, że legalne wydobycie wirtualnych aktywów ponownie stanie się możliwe.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy rząd Iranu podejmował surowe środki, aby wytropić nielegalnych górników i zatrzymać ich operacje. Przykładowo w czerwcu, krajowa policja skonfiskowała 7000 koparek w Teheranie – była to największa tego typu konfiskata w kraju.

W sumie Tavanir w ciągu ostatnich 12 miesięcy skonfiskował ponad 212 000 nielegalnych urządzeń. Maszyny te podobno spowodowały straty w sieci energetycznej w kwocie około 4 miliardów dolarów. Wartym podkreślenia jest fakt, że nielegalne kopalnie zużywają około 2000-3000 MW dziennie. Taka liczba stanowi połowę dziennego zużycia energii w całej stolicy kraju.

Szpiedzy po stronie rządu Iranu

Irańscy urzędnicy sprawiali wrażenie mocno zdeterminowanych, aby rozwiązać problemy z nielegalnym wydobywaniem kryptowalut. W tym celu Ministerstwo Wywiadu zdecydowało się na bezprecedensowe jak dotąd posunięcie – zwerbowanie szpiegów. Ich misją było wykrycie i przejęcie “farm”, które wydobywają cyfrowe aktywa bez zezwolenia.

Ministerstwo obiecało atrakcyjne nagrody dla tych, którym uda się zdemaskować takie działania. Tavanir podniósł nawet maksymalną nagrodę do 200 riali (873 dolarów). Jest to kwota 7,5-krotnie wyższa od minimalnego miesięcznego wynagrodzenia w Iranie.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności