fbpx

Bitcoin w mediach

Iran oficjalnie zezwolił na kopanie kryptowalut

Rząd irański oficjalnie zezwolił na wydobycie kryptowalut i uznał to za działalność przemysłową. Czy Iran idzie w kierunku pełnej legalizacji […]

bitbay

Rząd irański oficjalnie zezwolił na wydobycie kryptowalut i uznał to za działalność przemysłową. Czy Iran idzie w kierunku pełnej legalizacji cyfrowych walut?

Raport agencji informacyjnej Mehr z dn. 29 lipca ujawnił, że decyzja została podjęta w ten weekend, podczas niedzielnej sesji rządu pod przewodnictwem prezydenta Iranu Hassana Rouhaniego.

Iran: pierwszy krok w kierunku legalizacji kryptowalut?

Teraz, gdy kopanie kryptowalut zostało oficjalnie uznane przez rząd, podmioty zaangażowane w tego typu działalność będą musiały uzyskać licencję od irańskiego Ministerstwa Przemysłu, Kopalni i Handlu – odnotowano w raporcie.

iran usa btcMehr News dodało, że wielu ekspertów interpretuje ten ruch władz jako pierwszy krok w kierunku legalizacji kryptowalut w Iranie. Zwraca się uwagę na potencjalne wykorzystanie tej klasy aktywów w walce z amerykańskimi sankcjami.

Podobno rząd podkreśla że ​​używanie kryptowalut w transakcjach krajowych pozostaje zakazane, a osoby zaangażowane w tę branżę powinny ponosić odpowiedzialność za ryzyko bez żadnych gwarancji ze strony rządu lub lokalnego sektora bankowego.

Warto dodać, że w Iranie działa sporo kopalni kryptowalut, które przeniosły się tam z innych krajów (np. Chin) z powodu bardzo niskich cen za prąd, a tym samym niskiego kosztu wydobywania Bitcoinów.

Zmieniająca się postawa wobec górników

Irański Syndykat Przemysłu Elektrycznego ujawnił ostatnio swój zamiar podwyższenia cen energii elektrycznej do 7 centów za kilowat dla górników kryptowalut. Urzędnicy nadal debatują nad tą sprawą. Problem nie dot. kryptowalut jako takich, a tego, że rosnące zużycie energii elektrycznej jest szkodliwe dla rządu. W Iranie władze dopłacają do prądu, zaś przez mining jego zużycie wzrosło aż o 7 proc. w ostatnim okresie. Władze tego lata skonfiskowały około 1000 sztuk koparek z dwóch nielegalnych kopalni.

Wiadomości o planach pełnego uregulowania wydobycia kryptowalut w tym kraju pojawiły się na początku tego miesiąca, kiedy Abdolnaser Hemmati, prezes Centralnego Banku Iranu, przyznał że Komisja Gospodarcza zasadniczo zaakceptowała ten pomysł.

Komisja, zgodnie z oświadczeniem Hemmati’ego, utrzymuje, że „przemysł kryptowalutowy powinien być uznany za oficjalny przemysł w Iranie, aby umożliwić krajowi korzystanie z wpływów podatkowych i celnych”.

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.