za

Zainteresowanie Inskrypcjami Bitcoin Ordinals na rekordowym poziomie

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Inskrypcje Bitcoin Ordinals, czyli cyfrowe zapisy tekstu, zyskały ostatnio na popularności. Zaowocowało to zwiększeniem liczby związanych z nimi transakcji. Według raportu platformy analitycznej Glassnode z 25 kwietnia, po krótkim spadku popularności, codzienna liczba transakcji związanych z inskrypcjami zanotowała gwałtowny wzrost. Rekordową liczbę zarejestrowano 23 kwietnia – wyniosła 193 000 inskrypcji wykonywanych w ciągu jednego dnia.

Według raportu Glassnode, około 40% wszystkich transakcji związanych z Bitcoinem miało tego dnia powiązanie z inskrypcjami. Kolejny dzień zanotował około 85 000 inskrypcji, co stanowi trzeci największy dzień w historii Bitcoinowych inskrypcji.

Inskrypcje Bitcoin Ordinals na rekordowym poziomie

Warto zauważyć, że większość zarejestrowanych rekordowych inskrypcji była tekstowa. Wcześniej popularniejsze były natomiast inskrypcje obrazkowe. Glassnode zauważa, że proporcja rozmiaru bloku związana z inskrypcjami maleje. Wynika to z większej popularności inskrypcji tekstowych, których rozmiar danych jest znacznie mniejszy niż rozmiar danych w przypadku inskrypcji obrazkowych.

Na dzień 24 kwietnia zarejestrowano łącznie 1,52 miliona inskrypcji Bitcoin Ordinals, z czego 56% stanowiły inskrypcje tekstowe, a 40% – obrazkowe. Pozostałe inskrypcje obejmowały pliki JSON, HTML, PDF i wideo. Z kolei łączne opłaty za wykonanie inskrypcji wyniosły 184 BTC, czyli około 5 milionów dolarów.

Bitcoinowe inskrypcje można porównać do niewymiennych tokenów (NFT). Mogą być wykonywane nawet na pojedynczym satoshi, co jest najmniejszą jednostką bitcoina. Podczas procesu inskrypcji dodatkowe dane są dopisywane do “świadectwa” transakcji. Wprowadzenie funkcji SegWit w 2017 roku umożliwiło użytkownikom dodanie 3MB danych do każdego bloku, co było niemożliwe wcześniej z powodu ograniczenia do 1MB na blok. Popularność inskrypcji o Bitcoin Ordinals wzrosła w lutym, kiedy to użytkownicy inskrybowali swoje NFT-y w Satoshi.

Cena bitcoina również odnotowała wzrost o 4% w dniu 25 kwietnia, co mogło być reakcją na informacje o kłopotach, jakie ma kolejny bank w Stanach Zjednoczonych. Akcje First Republic Bank straciły połowę wartości po wycofaniu depozytów.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Dla Bitcoin.pl zajmuję się pisaniem artykułów - przede wszystkim dłuższych form edukacyjnych. Odpowiadam za prowadzenie mediów społecznościowych związanych z naszym serwisem: Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram oraz TikTok.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
65 253,61 USD-0,50%
Ethereum logo
EthereumETH
3553,00 USD-0,19%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,10%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
598,41 USD-0,03%
Solana logo
SolanaSOL
134,72 USD-4,64%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3551,83 USD-0,26%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,12%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD-0,78%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD-3,26%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,04 USD-2,29%