za

III wojna światowa już trwa. BRICS połączy się z SCO – prognozuje ekspert

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Prezes think tanku z New Delhi uważa, że ​​III wojna światowa już trwa. Przewiduje również połączenie bloku gospodarczego BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA) z Szanghajską Organizacją Współpracy (SCO). Jak to wszystko może wpłynąć na bitcoina?

Indyjski analityk mówi o fuzji BRICS z SCO i III wojnie światowej

Robinder Sachdev, prezes Imagindia Institute, think tanku i centrum badawczego z siedzibą w New Delhi, podzielił się swoimi przewidywaniami dotyczącymi III wojny światowej i możliwej fuzji bloku gospodarczego BRICS i Szanghajskiej Organizacji Współpracy (SCO). Kraje BRICS to Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i Republika Południowej Afryki. Członkami SCO są Chiny, Indie, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Pakistan, Rosja, Tadżykistan i Uzbekistan.

Wskazał na to, że BRICS i SCO to podmioty początkowo założone przez Chiny i Rosję.

Wiele ogólnych celów obu organizacji jest takich samych. (…) wiele razy mówiłem, że nadszedł czas, aby rozważyć połączenie SCO i BRICS w jedną organizację

– powiedział rosyjskiemu serwisowi informacyjnemu Tass.

Jedna połączona organizacja będzie znacznie bardziej przejrzysta, silniejsza… Zobaczymy to za następne 5 lat

– dodał.

Omawiając obecną pozycję bloku gospodarczego BRICS na świecie, Sachdev podkreślił, że “BRICS będzie musiało stworzyć własną przestrzeń i znaleźć sposób, aby być równie skutecznym lub bardziej skutecznym niż inne organizacje międzynarodowe”.

Jeśli kraje BRICS będą ściśle współpracować nad jakimś wspólnym programem, BRICS może odegrać ważną rolę. Jeśli BRICS stanie się silną organizacją, może odegrać bardzo ważną rolę w budowaniu nowej matrycy świata XXI wieku

– stwierdził.

Prezes think tanku uważa również, że III wojna światowa już się rozpoczęła.

Moim zdaniem jesteśmy już w środku III wojny światowej lub pierwszej wojny światowej XXI wieku

– powiedział.

Wskazał też na inne problemy: “wyzwania klimatyczne i gospodarcze”. Te jego zdaniem dot. “krajów globalnej północy, jak i południa”.

Rola silnych i neutralnych instytucji międzynarodowych jest obecnie niezwykle potrzebna do kształtowania nowej matrycy świata. ONZ jest bez steru

– powiedział dalej.

iii wojna światowa

Wpływ na BTC

Wielokrotnie zastanawiano się, jak III wojna światowa może wpłynąć na bitcoina. Trudno jasno odpowiedzieć na to pytanie.

Zacznijmy od tego, czy taki globalny konflikt już trwa. Można uznać, że tak. Obecnie po prostu obserwujemy jego pierwszą odsłonę: wojnę na Ukrainie, która de facto jest starciem się NATO, które dozbraja Kijów, z Rosją. Może być to tylko preludium do walk Chin o Tajwan, którego bronić będą USA. Starcie obu mocarstw – USA i Chin – oznaczałoby rozpoczęcie kluczowego etapu III wojny światowej (trzymając się tego, że ta obecnie już trwa).

Bitcoin jest uznawany za ryzykowny walor. W pierwszym okresie teoretycznie powinien zacząć tracić na wartości. Z drugiej strony, pierwsze dni wojny ukraińsko-rosyjskiej pokazały, że wycena kryptowaluty może w tak dramatycznych okolicznościach rosnąć. Powód? Za pomocą bitcoina (ale też USDT i ETH) transferowano na Ukrainę środki pieniężne. Do tego możemy przyjąć, że część oligarchów ukraińskich i rosyjskich kupowało bitcoiny, bo upatrywało w nich safe haven.

Możemy uznać, że eskalacja konfliktu na Ukrainie może pokazać nam prawdziwą naturę BTC i będzie ostatecznym testem dla kryptowaluty.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności