Wiadomości

IGBiNT chce pomóc UKNF uregulować rynek kryptoaktywów

Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii ogłosiła wczoraj, że zbiera uwagi dot. „Stanowiska UKNF w sprawie wydawania i obrotu kryptoaktywami”. […]

Data publikacji: 17 lipca 2020

bitbay

Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii ogłosiła wczoraj, że zbiera uwagi dot. „Stanowiska UKNF w sprawie wydawania i obrotu kryptoaktywami”. UKNF chce, jak widać, wykonać pierwszy krok w celu uregulowania rynku tokenów w naszym kraju.

IGBiNT chce pomóc UKNF

Z kolei Izba wczoraj opublikowała na swojej stronie internetowej następujący komunikat:

„Szanowni członkowie i sympatycy Izby.
Urząd Kontroli Nadzoru Finansowego opublikował właśnie projekt „Stanowiska UKNF w sprawie wydawania i obrotu kryptoaktywami” w celu jego konsultacji.

Projekt jest do pobrania bezpośrednio ze strony KNF: https://www.knf.gov.pl/aktualnosci?articleId=70297&p_id=18

Zwracamy się z prośbą o pomoc w wyszukaniu i zgłoszeniu nieścisłości i pomyłek jakie niechybnie w tym projekcie znajdziemy.

W tym celu zrobiliśmy kopię raportu na Google Drive z możliwością zgłaszania uwag. Dokument dostępny jest pod adresem: https://docs.google.com/document/d/1IkIVZHsbk3UMvAw2wxxUOqKGT5_t-Fw4NsxCWq5ELeQ/

Zapraszamy do wspólnego edytowania, aby jak najlepiej wykorzystać tą okazję.

Uwagi zbieramy do 26. lipca (niedziela).”

Czym jest IGBiNT?

igbint uknfIzba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii jest inicjatywą przedsiębiorców zapoczątkowaną na forum.bitcoin.pl. W dniu 26 kwietnia podobna inicjatywa została ogłoszona przez giełdy kryptowalut w Japonii. Dziś – obok Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin – jest podmiotem, który reprezentuje środowisko cyfrowych walut w mediach czy przed polskimi władzami.

Wedle polskiej litery prawa Izba posiada ustawowe możliwości umożliwiające jej reprezentowanie interesów całej branży blockchain i nowych technologii, w rozmowach z organami rządowymi. Jak widać, teraz chce z tego skorzystać i pomóc UKNF uregulować rynek tokenów w najlepszy możliwy sposób.

Po raz pierwszy publicznie pomysł powstania izby gospodarczej był przedstawiony przez Sławomira Cieślińskiego, na pierwszych spotkaniach Strumienia Blockchian i Kryptowaluty prowadzonego przez Ministerstwo Cyfryzacji jeszcze w 2016 r., gdy na czele resortu stała Anna Streżyńska. Szerokiej publice pomysł powołania tego typu bytu  został przywołany przez Minister Annę Streżyńską w dniu 23 lutego 2018 na premierze filmu pod tytułem „Krypto” w Warszawskim kinie LUNA.

W zarządzie Izby znajdą się osoby znane z rynku blockchaina i kryptowalut. Od początku prezesem zarządu jest Robert Wojciechowski.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion