za
hongkong adopcja kryptowalut

Hongkong liderem adopcji kryptowalut

robinhood aplikacja rejestracja

Według najnowszego badania, które jest dostępne na forexsuggest.com, Hongkong, USA i Szwajcaria są krajami najbardziej gotowymi do dalszej adopcji kryptowalut.

Kraje gotowe do adopcji

Z wynikiem 8,6 punktów na 10 specjalny region administracyjny Chin – Hongkong – został uznany za najbardziej gotowe na adopcję kryptowalut miejsce na świecie. Druga pozycja należy do poprzedniego lidera, czyli Stanów Zjednoczonych, a trzecia do Szwajcarii.

Najnowszy raport dotyczy analizy liczby startupów z rynku blockchaina w każdym kraju, przepisów dot. aktywów cyfrowych i zasad ich opodatkowania oraz liczby bitomatów. W rezultacie ustalono, że Hongkong jest obecnie regionem najbardziej gotowym na adopcję kryptowalut.

Specjalny region administracyjny Chińskiej Republiki Ludowej jest dość otwarty na sektor blockchaina i nie nakłada podatków na inwestorów i firmy, które generują zyski z handlu walutami cyfrowymi. Dzięki niewielkiej powierzchni zagęszczenie bitomatów jest tam niemal największe na świecie – na 100 000 osób przypadają dwie takie maszyny. Ogólnie rzecz biorąc, Hongkong otrzymał wynik 8,6 punktów na 10.

Wiodąca gospodarka świata i poprzedni lider w tym wyścigu – USA – może się pochwalić tylko 7,7 pkt.. W kraju jest ponad 33 000 bitomatów, co oznacza, że ​​na 100 000 osób przypada dziesięć urządzeń.

Dalej mamy Szwajcarię z wynikiem 7,5 pkt.. Lokalny rząd nie opodatkowuje zysków z kryptowalut i jest domem dla wielu startupów. Warto również wspomnieć, że na początku tego roku władze miasta Lugano w południowej Szwajcarii miały zamiar wprowadzić jako prawny środek płatniczy bitcoina (BTC), tethera (USDT) oraz token LVGA Points.

Pozostałe kraje w rankingu to m.in. Gruzja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Rumunia, Chorwacja czy Czechy.

Badanie dotyczyło również zainteresowania, jakie poszczególne kraje wykazują wobec sektora cyfrowych aktywów. Australia znalazła się tutaj na pierwszym miejscu, ponieważ 4579 osób na 100 000 wyszukiwało frazę „kryptowaluty” w Google. Drugie miejsce zajmuje Irlandia z 3472 wyszukiwaniami, a na trzecim jest Wielka Brytania z 3409 wyszukiwaniami.

hongkong adopcja kryptowalut

Brak Cypru

Jedną z najbardziej zaskakujących zmian w porównaniu z tym samym badaniem przeprowadzonym w 2021 r. jest brak Cypru. W ubiegłym roku kraj ten zajął drugie miejsce, a jego mieszkańcy byli najbardziej zainteresowani sektorem na całym świecie. Jednak w tym roku nie znajduje się nawet w pierwszej dwudziestce.

Singapur, Wielka Brytania i Słowenia, które w 2021 roku były odpowiednio trzecie, piąte i siódme, również wypadły z tabeli liderów.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.