za
Banco Santander

Banco Santander otwiera się na kryptowaluty

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Brazylijska spółka zależna Santander Group – Banco Santander – może stać się kolejną krajową instytucją oferującą użytkownikom kryptowaluty.

Banco Santander i kryptowaluty

Banco Santander – brazylijskie ramię hiszpańskiego giganta bankowego – ujawnił zamiar oferowania klientom usług dot. kryptowalut. W ten sposób firma dołączy do szeregu lokalnych instytucji, które już skorzystały z takiej możliwości. W tym kierunku poszły BTG Pactual, Nubank, PicPay i XP Inc.

W niedawnym wywiadzie dla lokalnych mediów, dyrektor generalny Brasil Santander – Mario Leão – powiedział, że jego bank może świadczyć usługi związane z kryptowalutami ponad 9 milionom klientów. Sam przedstawił się jako prawdziwy zwolennik rynku zasobów cyfrowych. Dodał, że wierzy, że bitcoin „jest tu na stałe”.

Oferta zostanie wprowadzona nie dlatego, że konkurencyjne firmy spieszą się z wejściem do sektora blockchaina, ale dlatego, że użytkownicy Banco Santander są zainteresowani tą klasą aktywów.

Banco Santander

Brazylia a kryptowaluty

Mówiąc o innych brazylijskich firmach, które zaczęły oferować kryptowaluty, warto wspomnieć o BTG Pactual, Nubank i PicPay. Na początku tego tygodnia wiodąca firma brokerska – XP Inc. – ujawniła, że ​​stworzy giełdę aktywów cyfrowych o nazwie XTAGE. Oczekuje się, że ta stanie się publicznie dostępna w połowie sierpnia i początkowo umożliwi handel bitcoinem (BTC) i etherem (ETH).

Największy kraj w Ameryce Południowej znany jest jako miejsce przyjazne kryptowalutom, ponieważ duża część jego mieszkańców jest zaintrygowana tą klasą aktywów. Jednocześnie wiele organów państwowych wykazało pozytywne nastawienie do bitcoina.

Według ankiety przeprowadzonej przez Gemini, Brazylia jest światowym liderem w adopcji kryptowalut, dzieląc pierwszą pozycję z Indonezją. 41% ankietowanych Brazylijczyków przyznało się do posiadania bitcoinów lub altcoinów.

Centrum finansowe kraju – Rio de Janeiro – ma burmistrza, który interesuje się branżą. Na początku 2022 r. Eduardo Paes ogłosił zamiar ulokowania w bitcoinie 1% środków miasta. Chce także zmienić Rio de Janerio w globalne centrum zasobów cyfrowych.

Rio de Janeiro ma wszystko, czego potrzeba, aby stać się technologiczną stolicą Ameryki Południowej. Wydarzenia takie jak Rio Innovation Week wzmacniają wizerunek miasta jako idealnego miejsca do pracy, życia i innowacji

– tłumaczył.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.