za
hongkong

Hongkong otwiera się na kryptowaluty. Do władz miasta zgłaszają się giełdy i firmy z rynku blockchaina

2023-03-21
BlockchainWeb3

Hongkong chce stać się światowym centrum kryptowalut. Jak podał regionalny sekretarz ds. usług finansowych i skarbu miasta, Christopher Hui, z lokalnymi władzami skontaktowało się 80 innowacyjnych firm. Część z nich to giełdy cyfrowych aktywów i inne podmioty, które działają w branży technologii blockchain.

Hongkong otwiera się na kryptowaluty

W czasie poniedziałkowego przemówienia na Aspen Digital Web3 Investment Summit Christopher Hui powiedział, że na rynek Hongkongu chcą wejść m.in. giełdy kryptowalut, firmy zajmujące się infrastrukturą blockchaina, cyberbezpieczeństwem, platformy płatnicze i twórcy portfeli na cyfrowe aktywa. Jego zdaniem “Hongkong ma dobrą pozycję, by stać się wiodącym ośrodkiem Web3 w Azji i poza nią”. Dodał też, że Web3 ma „potencjał stworzenia bardziej zdecentralizowanych, wydajnych i integracyjnych platform”, które przyniosą korzyści użytkownikom i twórcom. Do tego “stworzy również nowe możliwości w zakresie innowacji i przedsiębiorczości”.

Władze Hongkongu otwarcie mówią, że miasto ma stać się centrum innowacji w zakresie wykorzystywania zasobów cyfrowych. W ten sposób region chce się chyba podnieść po covidowych lockdownach i wcześniejszej rygorystycznej polityce, która odstraszyła wiele kryptowalutowych startupów.

hongkong

Co więcej, Hongkong tworzy grupę zadaniową skupiającą decydentów, organy regulacyjne i podmioty z branży kryptowalut, której celem będzie realizacja programu dot. rozwoju technologii Web3. Sekretarz ds. finansowych Paul Chan nakreślił potrzebę wykorzystania przez miasto „złotej szansy”, jaką daje rynek Web3.

W następnym kroku ustanowię i poprowadzę grupę zadaniową ds. rozwoju VA [virtual assets, zasobów wirtualnych], z członkami z odpowiednich biur politycznych

– przekazał.

Rewolucja w Chinach

Media informują, że wiele chińskich firm z rynku kryptowalut przygląda się Hongkongowi. Należą do nich m.in. banki, które są zainteresowane umożliwieniem klientom handlu bitcoinami i etherami na licencjonowanych giełdach.

W zeszłym miesiącu Komisja Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych Hongkongu zaproponowała, aby miasto „dało wszystkim rodzajom inwestorów, w tym inwestorom detalicznym, dostęp do usług transakcyjnych świadczonych przez licencjonowanych operatorów platform transakcyjnych” z rynku BTC.

To szansa na zmianę polityki rządu Chin, który w 2021 roku zakazał kopania i używania kryptowalut. Jeżeli plan władz Hongkongu się powiedzie, miasto stanie się hubem inwestycyjnym dla Chińczyków. To z kolei może napędzić nową hossę na cyfrowych aktywach.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności