Młodzi Hiszpanie chcą inwestować w bitcoiny

Bitcoin

Alokowanie środków w aktywa kryptowalutowe jest najpopularniejszą strategią inwestycyjną młodych Hiszpanów. Okazuje się, że aż 38% z nich przyznało, że […]

Alokowanie środków w aktywa kryptowalutowe jest najpopularniejszą strategią inwestycyjną młodych Hiszpanów. Okazuje się, że aż 38% z nich przyznało, że dokona takiej inwestycji w najbliższych miesiącach.

Hiszpania a bitcoin

Według ostatnich badań aż 38% Hiszpanów w wieku od 25 do 40 lat planuje w najbliższych miesiącach wejść na rynek kryptowalut. Co więcej, 21% zainwestowało już w bitcoiny lub niektóre altcoiny.

Skąd to wiemy? Hiszpański bank Rebellion przeprowadził ankietę, której celem było ustalenie tego, czy młodzi Hiszpanie myślą o inwestowaniu w kryptowaluty w najbliższej przyszłości. Zgodnie z wynikami ponad jedna trzecia uczestników badania odpowiedziała „tak”.

Co znamienne, kryptowaluty cieszą się w grupie młodych Hiszpanów większą popularnością niż tradycyjne narzędzia inwestycyjne. Na fundusze emerytalne i depozyty bankowe stawia tylko 19% osób.

Ankieta ujawniła również główne powody, dla których młodzi ludzie kupują kryptowaluty. 27% uczestników ankiety uważa, że jest to „dobra inwestycja”, podczas gdy 27% nazywa bitcoina i altcoiny „przyszłością rynku płatności”. Mimo tego aż 17% odpowiedziało, że nic nie wie o kryptowalutach.

Sergio Cerro – dyrektor generalny Rebellion – powiedział mediom, że zasoby cyfrowe będą istotnym „czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę w przyszłości”. Podkreślił, że teraz nadszedł czas, aby firmy takie jak jego przyjęły tę klasę aktywów.

– Świat płatności przeżywa zmiany i nadszedł czas, aby zdecydować, czy chcemy uczestniczyć w tej zmianie, czy nie. To kwestia czasu, zanim duże instytucje i organizacje zaczną je [tj. kryptowaluty] akceptować jako formę płatności – powiedział.

hiszpania bitcoin

Technologia blockchain w Hiszpanii

Według innego raportu 25% hiszpańskich firm w pewnym momencie miało już kontakt z technologią blockchain. Chociaż liczba aktywnych użytkowników tej technologii wynosi tylko 11%, nadal stanowi to znaczny wzrost w porównaniu z 1% – z wynikiem z końca 2019 roku.

Ponadto 46% dużych firm w Hiszpanii opowiada się za wprowadzeniem tej technologii w celu zwiększenia swojego bezpieczeństwa.

– Nowa gospodarka wymusza przyjmowanie nowych modeli biznesowych opartych na innowacjach cyfrowych. W tym kontekście, w 2020 roku blockchain zaczął być postrzegany jako wydajna technologia, która przyczynia się do redukcji kosztów i ryzyka oraz jako jedna z głównych strategii technologicznych – powiedział Jesús Rodríguez, CEO firmy technologicznej REALSEC.

Tagi
bitcoin Hiszpania hiszpania bitcoin inwestowanie bitcoin inwestycja bitcoin

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.