Hiperkapitaliści i inne przepowiednia

Bardzo ciekawym tematem jest ten dotyczący stablecoinów. Z doniesień prasowych dowiadujemy się, że Circle – firma odpowiedzialna za emisję drugiego co do wielkości stablecoina (USDC), rozpoczęła współpracę z Mastercard. Kooperacja ta ma na celu ułatwienie konwersji oraz rozszerzyć możliwości wydawania wirtualnych walut. Nic więc dziwnego, że tematem interesuje się Janet Yellen – sekretarz skarbu USA. Yellen wzywa do regulacji stablecoinów, gdyż te mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa monetarnego jej kraju. Nic dziwnego – współpraca dużych korporacji finansowych/płatniczych z emitentami stablecoinów może w przyszłości mieć daleko idące implikacje.

Implikacji nie boją się jednak Anonymous. Popularna w Internecie grupa hakerów zdecydowała się na emisję swojej włąsnej kryptowaluty, która ma im pomóc w walce z Elonem Muskiem oraz kryptowalutowymi zapędami Chin. Zapowiada się niezły galimatias!

Tematem odcinka jest jednak przede wszystkim kontrowersyjna wypowiedź Jacksona Palmera – współtwórcy dogecoina. Palmer uważa, że kryptowaluty są narzędziem prawicowych hiperkapitalistów. Ich celem zaś jest unikanie podatków i zmniejszanie nadzoru regulacyjnego. U swoich podstaw kryptowaluty mają za zadanie ułatwić oszustwa, wyłudzenia i dyskryminację przeciętnych osób.

 

Tagi
Anonymous bitcoin radi Elon Musk Jackson Palmer

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.