za
Bessa na rynku BTC dobiegła końca! Twierdzą analitycy HC Wainwright i zapowiadają wzrost akcji Coinbase

Analitycy z HC Wainwright przepowiadają koniec bessy na rynku BTC i wzrost akcji Coinbase

Binance Launchpool

Zespół analityków z nowojorskiego banku inwestycyjnego – HC Wainwright  – twierdzi, że kryptowalutowa zima dobiegła końca, a btc wchodzi w okres hossy. Pozytywna narracja, którą zawarto w dedykowanej inwestorom notatce, zachęca również do bacznego przyglądania się giełdzie Coinbase. Badacze są bowiem przekonani, że rozpoczynająca się hossa może odbić się na akcjach firmy. Możliwe, że platforma będzie wiodła prym na rynku kryptowalut.

Czy to już czas na nową hossę?

Pierwszy kwartał 2023 roku był zdecydowanie dużo przyjemniejszy dla całego sektora kryptowalut niż druga połowa minionego roku. Bitcoin rozpoczął swój rajd cenowy wybijając się ze stagnacji cenowej. Startując z poziomu 17 tys. dolarów udało się mu przebić nawet ważny próg 30 tys. dolarów. Ethereum z kolei przeszło pomyślnie hard fork Shapella. To również sprawiło, że kurs ETH w pewnym momencie znalazł się powyżej 2 tys. dolarów. Wiele głosów w społeczności cyfrowych aktywów twierdzi, że okres bessy dobiega końca i ponownie znaleźliśmy na rynku byka.

Podobnego zdania jest zespół analityków z banku HC Wainwright, którzy w opublikowanej notatce dla inwestorów ogłosili ”koniec kryptowalutowej zimy”. Bank równie optymistycznie odnosi się do najbliższej przyszłości Coinbase. Dowodzona przez Briana Armstronga giełda otrzymała pozytywną rekomendację w odniesieniu do kupowania ich akcji.

Jeden z analityków – Mike Colonnese – zwrócił uwagę na fakt, że od początku roku odnotowano ogólny wzrost cen kryptowalut o 45%. To zjawisko oczywiście wynika z tego, że bitcoin ciągnie ze sobą w górę resztę rynku. Najstarsza kryptowaluta od początku roku odbiła nawet o 67%. Colonnese twierdzi zatem, że sektor kryptowalut ponownie wszedł w cykl hossy na bitcoinie.

Coinbase posiada wyjątkową pozycję, aby czerpać korzyści z dużej i szybko rozwijającej się globalnej gospodarki kryptowalut

– stwierdza analityk.

Hossa btc

Biorąc pod uwagę, że Coinbase jest jedną z największych kryptowalutowych giełd na świecie, badacze banku spodziewają się, że firma umocni swoją dominację w tym sektorze. Dodatkowo, analityk podzielił się swoją prognozą dotyczącą cen akcji Coinbase (COIN). Spekuluje, że za jakiś czas ich wartość znajdzie się na poziomie 75 dolarów. To by oznaczało skok o 40% w stosunku do obecnej ceny wynoszącej 53,89 dolarów. Swoje stwierdzenie podparł argumentem, że giełda stworzyła ”solidną bazę użytkowników”. Na dany moment platforma posiada 110 mln zweryfikowanych klientów ze 100 krajów.

Jak wynika z danych Fintel, obecnie w firmę Armstronga inwestuje 884 instytucji. Jednak ta liczba w przeszłości była jeszcze wyższa. Od czasu zakończenia czwartego kwartału 2022 roku średnia wartość portfela całkowitych inwestycji ze strony instytucji spadła o 15,12%. Największą instytucją, która jest w posiadaniu akcji COIN jest firma ARK Invest, na czele której stoi znana w społeczności kryptowalut Cathie Wood. Firma nabyła 11,7 mln akcji, co przekłada się na 5,09% jej własności Coinbase.

Inwestorzy twierdzą, że czas niedźwiedzi dobiegł końca

Nie tylko pracownicy banku HC Wainwright są byczo nastawieni do bitcoina. Doświadczony inwestor rynku kryptowalut – Phillip Swift – również twierdzi, że czas niedźwiedzi w tym sektorze dobiegł końca. Jednocześnie w ostatnim czasie ostrzegał, że kurs BTC może ponownie spaść do poziomu 20 tys. dolarów. Jego zdaniem nastąpi to chwilę przed halvingiem. Dodał także, że narracja skupiona wokół tego wydarzenia zacznie nabierać rozpędu w drugiej połowie 2023 roku, a to przełoży się na zwiększenie presji do zakupu pierwszej kryptowaluty.

Tak samo Anthony Scaramucci, założyciel SkyBridge Capital oraz były urzędnik Białego Domu, twierdzi, że wchodzimy w okres nowej hossy na BTC. Jego zdaniem kryptowaluta to zatem najlepsza długoterminowa inwestycja.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Jestem redaktorem i dziennikarzem skupionym na sektorach kryptowalut, blockchain oraz web3. Dla Bitcoin.pl piszę od 2021 roku. Prowadzę program ''Web'3'n'more'' - cykl wywiadów poświęconych polskim projektom z tej branży. W wolnym czasie zajmuję się muzyką, jestem wokalistą zespołów Lords of the Deep Forest oraz Brütal Melon.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
64 459,09 USD0,20%
Ethereum logo
EthereumETH
3522,24 USD0,51%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,05%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
592,58 USD1,34%
Solana logo
SolanaSOL
135,12 USD-0,44%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3522,25 USD0,51%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,04%
XRP logo
XRPXRP
0,49 USD0,46%
Toncoin logo
ToncoinTON
7,63 USD6,61%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,12 USD0,19%