fbpx

Giełdy kryptowalut

Hakerzy, którzy okradli Bitfinex, przenieśli w sieci 26 mln USD w BTC

Atak hakerski na Bitfinex w 2016 r. przeraził w tamtym czasie wielu inwestorów. Co ciekawe, sprawców do dziś nie złapano. […]

bitbay

Atak hakerski na Bitfinex w 2016 r. przeraził w tamtym czasie wielu inwestorów. Co ciekawe, sprawców do dziś nie złapano. Ci zaś co pewien czas transferują przejęte środki wewnątrz blockchaina BTC.

Hakerzy vs. Bitfinex

hakerzy bitfinexPonad rok temu media podały, że izraelskie służby zaaresztowały dwóch braci – Eli’ego Gigi i Assafa Gigi, którzy byli oskarżeni m.in. o atak na Bifinex w 2016 r. Mieli oni w „CV” także liczne ataki phishingowe czy inne działania, które pomogły im przez ostatnie lata ukraść miliony dolarów w BTC. Głównie polegały one na podszywaniu się pod znane giełdy.

Teraz możemy nabrać podejrzeń, że bracia nie stali za atakiem. Albo mieli wspólników, którzy nadal są na wolności.

Przypomnijmy, że cztery lata temu jedną z największych giełd kryptowalut – Bitfinex – okradziono z 120 tys. BTC. Sugerowano wtedy nawet, że cała sprawa była tzw. inside job i platformę okradł ktoś z wewnątrz firmy. Nadal nie ma na to dowodów.

Wtedy skradzione kryptowaluty ktoś przetransferował na swoje portfele i nie ruszał do czerwca 2019 r.. Wszystko zmieniło się dokładnie dn. 7 czerwca poprzedniego roku. Wtedy przeniesiono jednak tylko 185 BTC, co stanowi zaledwie 0,15 proc. wszystkich ukradzionych cyfrowych walut.

Ciąg dalszy

Teraz konto Whale Alert na Twitterze opublikowało post, zgodnie z którym w środę hakerzy dokonali ze swoich adresów aż sześć transakcji o wartości od 4,1 mln USD do 4,8 mln USD. Jedna mniejsza transakcja wyniosła tylko około 12 000 USD. Łącznie przenieśli jednak teraz aż 26 mln USD w BTC

Poprzednie takie transze zauważono latem tego roku.

Nagroda za uczciwość

Wcześniej giełda ogłosiła, że zapłaci każdemu, kto doprowadzi ją do hakerów. Nawet tym ostatnim oferowała nagrodę w zamian za uczciwe oddanie środków.

„Bitfinex oferuje nagrodę każdemu, kto połączy nas z hakerami odpowiedzialnymi za nieautoryzowany transfer prawie 120 000 Bitcoinów z giełdy w sierpniu 2016 r. W ramach tej samej inicjatywy Bitfinex oferuje również nagrodę dla samych hakerów za zwrot skradzionej kwoty”

– poinformowała firma w sierpniu.

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.