za
Kevin Mitnick

Kevin Mitnick, najsłynniejszy haker wszechczasów nie żyje

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Nie żyje Kevin Mitnick, który uważany był w latach 90. za największego cyberprzestępcę. Pościg za „Condorem” trwał wiele lat i zakończył się 1999 roku wyrokiem sądu. Wymiar sprawiedliwości zabronił mu „dotykać czegokolwiek z tranzystorem”.

Według informacji zebranych przez „The Washington Post”, przyczyną śmierci 60-letniego Kevina Mitnicka był rak trzustki. Informacje te zostały potwierdzone przez rzeczniczkę firmy KnowBe4, Kathy Wattman. Jest to firma, w której Kevin pracował po przejściu na „jasną stronę mocy”, jako ekspert i szkoleniowiec z zakresu bezpieczeństwa w sieci.

Haker, któremu udało się włamać do Pentagonu

Kevin Mitnick był legendą lat 90. Jego zdolności pokazywały korporacjom, że hakerzy są w stanie paraliżować pracę i wykradać cenne informacje na ogromną skalę. Mitnick łączył umiejętności hakerskie z technikami socjotechnicznymi, które sam nazywał wówczas „inżynierią społeczną”.

Za pomocą prostych technik manipulacyjnych, był on w stanie wyciągać newralgiczne informacje od pracowników konkretnych firm, którymi później posługiwał się podczas hakowania. Kevin od dziecka wykazywał zainteresowanie technologią, zwłaszcza telekomunikacją.

Już jako nastolatek tworzył pierwsze przekręty, takie jak możliwość korzystania z bezpłatnego przemieszczania się autobusami w sieci komunikacyjnej miejskiego okręgu Los Angeles. Udało mu się to dzięki nakłonieniu kierowcy do podania miejsca, w którym mógłby znaleźć zużyte bilety do „szkolnego projektu”. Kierowca doradził, żeby Kevin sprawdził śmietniki przy zajezdni autobusowej. Tam znalazł wiele bloczków niewykorzystanych biletów.

Kolejnym psikusem było włamanie się do linii McDrive i żartowanie z kierowców w stylu „jest pan 100 000 klientem naszego McDonald’s i pańskie zamówienie będzie całkowicie darmowe”.

O Mitnicku zaczęło być coraz głośniej kiedy udało mu się wejść do ARPANET-u, czyli przodka dzisiejszego internetu. Później „Condor” włamał się także do takich korporacji telekomunikacyjnych, jak Motorola, Nokia, Pacific Bell, czy IBM.

Kevin Mitnick w latach 90.

Najsłynniejszy cyberprzestępca w służbie jasnej stronie mocy

Kolejne udane włamania sprawiły, że Mitnickiem zainteresowało się FBI, ale federalni nie byli w stanie złapać go miesiącami. Mitnick zmieniał tożsamość jak rękawiczki, ale finalnie został złapany i jego sprawa zakończyła się w 1999 roku wyrokiem więzienia.

Po wyjściu na wolność postanowił on przejść na „jasną stronę mocy” zostając konsultantem do spraw bezpieczeństwa. Mitnick do swojej śmierci pracował w firmie KnowBe4, jako ekspert oraz szkoleniowiec do spraw cyberbezpieczeństwa.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności