za
Ark Invest sprzedaje akcje COIN, największej giełdy kryptowalut obsługującej Bitcoina w USA

Gwałtowna sprzedaż akcji Coinbase przez Ark Invest: Czy czeka nas korekta?

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

ARK Invest, czyli popularny wśród entuzjastów kryptowalut fundusz inwestycyjny zarządzany przez energiczną Cathie Wood, kontynuuje masową wyprzedaż aktywów. Firma sprzedała w ostatnim czasie łącznie 237 572 akcje COIN (Coinbase), czyli największej giełdy kryptowalut operującej legalnie w Stanach Zjednoczonych. Co to oznacza dla bitcoina i całego rynku walut cyfrowych?

Cathie Wood i jej Ark Invest pozbywają się akcji Coinbase

Zawrotna ilość ponad 200 tysięcy akcji COIN w trzech różnych funduszach notowanych na giełdzie, takich jak: ARKK, ARKW oraz ARKF, odpowiada wartości ponad 33 milionów dolarów amerykańskich. Dodać do tego należy sprzedaż prawie 6 milionów $USD w “Grayscale Bitcoin Trust” i zaczyna to wyglądać jak niezła wyprzedaż Ark Invest. Co jest powodem wspomnianych ruchów? Czy Cathie Wood spodziewa się korekty na rynku kryptowalut w najbliższym czasie?

Bitcoin to największa z istniejących kryptowalut

Bitcoin pompuje, co napędza cały rynek kryptowalut i giełdy

Mocne wzrosty na rynku kryptowalut zachęcają kolejnych inwestorów do ulokowania swojego kapitału w sektorze cyfrowych aktywów. Ark Invest postępuje jednak przeciwnie, bowiem gwałtowany rajd bitcoina i spółki jest dla funduszu okazją na realizację zysków, wypracowanych głównie za sprawą akcji giełdy Coinbase (choć nie tylko). Cathie Wood rozpoczęła wyprzedaż aktywów po tym, jak akcje COIN osiągnęły 19-miesięczny szczyt. W ciągu jednego dnia sprzedażowego wycena wspomnianego instrumentu osiągnęła szczytową wartość 147,86 dolarów, po czym zanotowano spadek o 0,63%, do 140,20 $USD.

Poza ruchami związanymi z akcjami największej legalnie operującej w USA giełdy kryptowalut, Ark Invest prawdopodobnie spodziewając się korekty na rynku cyfrowych aktywów, pozbyło się 168 127 udziałów w spółce zarządzającej inwestycjami kryptowalutowymi – “Grayscale Bitcoin Trust”. Kwota wyprzedaży oscyluje na około 5,9 milionów dolarów. Śmiało można powiedzieć, że również w tym przypadku Cathie Wood upolowała lokalny szczyt, bowiem akcje “GBTC” zamknęły się we wtorek ceną 35,10 dolarów, co stanowi najwyższy poziom od grudnia 2021 r. Bitcoin w ostatnim czasie stale zyskuje na wartości. Osiągnął już wartość 44 000 dolarów – po raz pierwszy od kwietnia 2022 roku. W ślad za nim idą pozostałe instrumenty powiązane z branżą cyfrowych aktywów.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Miłośnik kryptowalut i Trader. Dziennikarz z pasji, na służbie od blisko 4 lat. Historia, ekonomia i biohacking to moje pasje.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności