za
GTA 6 - gra będzie miała premierę w 2025 roku

GTA 6 i Bitcoin! Tajemniczy przeciek przed oficjalną premierą

Zwiastun długo wyczekiwanej przez fanów gry GTA 6 wyciekł na 15 godzin przed oficjalną premierą udostępnioną przez studio Rockstar Games 5 grudnia 2023 roku. Zmusiło to firmę do wcześniejszego opublikowania “trailera” co wzbudziło gniew wśród deweloperów. Jednak najbardziej szokujący w całej sytuacji jest napis, który ukazał się na wycieku.

Entuzjaści kryptowalut w akcji. Bitcoin nierozłączny z GTA 6?

Na przedwczesnym zwiastunie GTA 6, który był wyczekiwany przez miliony graczy na całym świecie, pojawiło się tajemnicze przesłanie. Poniedziałkowy przeciek, który był kiepskiej jakości, miał jednak widoczny znak wodny z napisem “Kup #BTC”. Do teraz pozostaje tajemnicą, dlaczego taka treść znalazła się na trailerze i kto stoi za tym “niewinnym żartem”. Biorąc pod uwagę reakcję deweloperów Rockstar Games, którzy delikatnie rzecz ujmując nie są zachwyceni zaistniałą sytuacją, nie jest to celowa wrzutka studia, które chciało w ten sposób podkreślić rolę kryptowalut we współczesnej gospodarce i gamingu oraz zapowiedzieć ich implementację w swojej najnowszej produkcji.

Deweloperzy Rockstar Games mocno niezadowoleni

Serwis X (dawniej Twitter) momentalnie po wpadce zalała fala komentarzy ze strony pracowników kultowego studia. Nie wyrazili się oni w szczególnie ciepłych słowach o zaistniałej sytuacji. Nie powinno to jednak nikogo dziwić. Część z nich wydawała się być po prostu mocno zasmucona sytuacją, która zaistniała, bowiem – jak sami stwierdzili – pracowali oni na efekty, które dziś możemy oglądać, przez bardzo długi czas. Zastanawiające jest to, jak ta sytuacja wpłynie na nastawienie inwestorów wobec Bitcoina i reszty kryptowalut. Wydaje się, że branży cyfrowych aktywów ujdzie to na sucho, ze względu na bardzo optymistyczne nastroje, które panują na rynku podczas aktualnych wzrostów. Poniżej zamieszczam kilka wypowiedzi rozgoryczonych deweloperów ze studia Rockstar Games.

Właściwie nie zamierzam tego oglądać dopóki nie znajdę się w biurze z ludźmi, z którymi to zrobiłem, i którzy tak ciężko pracowali, aby to urzeczywistnić.

– napisał na X programista graficzny Angel Ortiz.

Programista graficzny Angel Ortiz o sytuacji ze zwiastunem GTA 6

Miłego oglądania. Byłoby fajnie zrobić to z wami wszystkimi w tym samym czasie.

-odpowiedział starszy projektant gier Phil Beveridge.

To jest kur** do bani.

-dodał główny artysta ds. efektów wizualnych Lloyd Knott.

Bitcoin i GTA 6 nie po raz pierwszy są ze sobą łączeni

Po przedwczesnym wycieku zwiastuna nowej gry od Rockstara, internet zalała fala komentarzy. Pojawiły się domniemania, że odpowiedzialny za przeciek użytkownik może być powiązany z grupą użytkowników sprzedających w przeszłości kryptowaluty w DarkWebie. Ci już w przeszłości mieli bowiem na pieńku z twórcami Grand Theft Auto, ujawniając część rozgrywki najnowszej części serii. Bitcoin i kultowa seria gier są ze sobą nierozłącznie zestawiane od dłuższego czasu. Wynika to z rosnącej popularności cyfrowych walut w mainstreamie oraz chęci wczesnych użytkowników technologii blockchain na implementację rewolucyjnych rozwiązań w tradycyjnych sektorach. Na ten moment nie wiadomo jednak nic odnośnie potencjalnej synchronizacji płatności kryptograficznych w najnowszej rozgrywce Rockstara.

Nowoczesny samochód zaprezentowany w GTA 6.

Nowy trailer Grand Theft Auto nie powala

Nowa gra kultowego studia Rockstar ukaże się dopiero w 2025 roku. Biorąc jednak pod uwagę to, jak prezentuje się aktualna szata graficzna, mogę śmiało stwierdzić, że oglądając zwiastun poczułem się jak podczas ogrywania kultowej “piątki”. Twórcy nie podkręcili zbytnio doznań graficznych użytkowników. Z początkowych zapowiedzi wynika, że mocny nacisk postawiono na zrewolucjonizowanie praw fizyki, graficznego przedstawienia efektów wody i pogody. Może to sugerować ulokowanie akcji na Florydzie, gdzie huragany powietrzne i wodne zdarzają się niezwykle często. Tę teorię może potwierdzać fakt ukazania w trailerze walki z aligatorem, który jest jednym z najbardziej znanych zwierząt występujących we wspomnianym regionie. Fani spekulują też, że rozgrywka po latach powróci do Vice City.

Trzeba jednak przyznać, że najnowszy trailer wzbudził gigantyczne zainteresowanie użytkowników. Z pewnością pokolenia graczy spoglądają dziś z sentymentem na poszczególne części kultowej serii Grand Theft Auto. Z tego właśnie względu, trwający dokładnie 90 sekund zwiastun wygenerował w chwili pisania tego artykułu ponad 110 milionów wyświetleń. W zaledwie 1 dzień stał się najpopularniejszym materiałem wideo na kanale znanego studia gier. To wynik, którego do dziś nie pobił trailer poprzedniej części serii, mimo upływu ponad 12 lat.

źródło: YouTube

Deflacja bohaterów, inflacja płci – co osiągną twórcy?

Jeśli deweloperzy z Rockstara chcieli urozmaicić użytkownikom rozgrywkę najnowszej części ich kultowego produktu, to raczej nie przyczyni się do tego ilość grywalnych bohaterów. Mamy bowiem otrzymać zaledwie dwójkę głównych postaci. Jedną z nich – Lucia – jest postać kobieca. Nie jest to jednak całkowita nowość w uniwersum GTA. Pierwsza część kultowej serii miała ich aż cztery. Drugim bohaterem będzie postać męska, jednak jego imię nie jest jeszcze oficjalnie znane. Użytkownicy sieci spekulują, że może to być Jason. Gracze z pewnością będą mogli poczuć się w grze bardzo realistycznie, bowiem cała akcja rozegra się w czasach współczesnych.

Na ten moment, jak wynika z komentarza zamieszczonego przez Rockstar pod trailerem nowej gry, produkcja ukaże się w pierwszej kolejności na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S, czyli konsole najnowszej generacji od dwóch najbardziej znanych producentów. Rockstar zrezygnował więc z wypuszczenia swojej najnowszej produkcji chociażby na kultową PS4.
A co z użytkownikami PC, których bezsprzecznie jest najwięcej? Ci będą z kolei musieli poczekać, prawdopodobnie nawet kolejny rok. To już w zasadzie tradycja, że kultowa seria od Rockstara w pierwszej kolejności pojawia się na konsolach.
Tym razem nie będzie inaczej.

Świat nowych technologii i nowoczesne samochody.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Miłośnik kryptowalut i Trader. Dziennikarz z pasji, na służbie od blisko 4 lat. Historia, ekonomia i biohacking to moje pasje.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności