za
Robot będący przedstawieniem sztucznej inteligencji

ChatGPT Pobił Rekordy na Wikipedii w 2023: Prawie 50 Milionów Odsłon

Jednym z najgłośniejszych tematów 2023 roku niewątpliwie była sztuczna inteligencja. AI wielokrotnie zaskoczyła opinię publiczną ujawniając zaledwie małą część swojego, skrywanego od lat potencjału. ChatGPT to dziś najbardziej znany przedstawiciel spośród dostępnych modeli sztucznej inteligencji. Ponadto pobił on rekord odsłon na Wikipedii w 2023 roku. Zainteresowanie AI wśród społeczeństwa jest naprawdę ogromne. Jakie niesie to za sobą korzyści?

Najchętniej oglądany wątek na Wikipedii to ChatGPT

Imponujący produkt ChatGPT powstały za sprawą amerykańskiego laboratorium badawczego OpenAI pobił wszelkie rekordy poczytności jeśli chodzi o angielską wersję Wikipedii. Wynikiem 49,5 miliona wyświetleń (na ten moment), przegonił między innymi takie hasła jak “zgony w 2023r.” oraz wszelkie treści sportowe, które cieszą się ogromną popularnością. Ten fakt pokazuje niewątpliwie na jakiej fali wzrostowej znajduje się obecnie przemysł dotyczący sztucznej inteligencji oraz jak wielkim zainteresowaniem opinii publicznej się on cieszy. Fundacja Wikimedia ujawniła, że w bieżącym roku łączna ilość odsłon angielskojęzycznej wersji serwisu wyniosła ponad 84 miliardy. Choć usługa ChatGPT została uruchomiona dopiero w listopadzie 2022 roku, szybko jednak powiększyła znacząco swoją bazę użytkowników. Uzyskała imponujący wynik, przekraczający 100 milionów użytkowników już w pierwszym roku działania.

ChatGPT znajduje się na szczycie listy najczęściej oglądanych artykułów w Wikipedii w 2023 roku

ChatGPT stale się rozwija, a twórcy zapowiadają nowe użyteczności

Choć niektórzy krytycy są wprost przerażeni rozwojem sztucznej inteligencji w ostatnich miesiącach, firma odpowiedzialna za ChatGPT nie zamierza zwalniać i zapowiada kolejne prace nad ich flagowym produktem. Do tej pory, we wrześniu 2023 roku udało się zaprogramować produkt na możliwość przeglądania internetu na żywo, dzięki czemu zwiększyła się użyteczność usługi dla użytkowników indywidualnych i przedsiębiorstw. Funkcja ta jest niezwykle istotna, gdyż umożliwia chatowi generowanie informacji w czasie rzeczywistym. Jest to niewątpliwie coś, czego życzy sobie każdy użytkownik szukający pomocy u sztucznej inteligencji.

W marcu tego roku tysiące badaczy, ekspertów i naukowców wystosowało list otwarty wzywający twórców AI na całym świecie do wstrzymania rozwoju wszelkich systemów sztucznej inteligencji, które są “potężniejsze” niż GPT-4, na co najmniej sześć miesięcy. Obawiają się bowiem, iż “stwarza to poważne ryzyko dla społeczeństwa i ludzkości”. Niewiele jednak wskazuje na to, by ktokolwiek z branży chciał wsłuchiwać się w tego typu głosy. Jeśli tempo rewolucyjnych zmian nie zwolni, pozostaje nam wyczekiwać z ciekawością, jakie wyniki odsłon wygenerują tematy powiązane z AI w serwisie Wikipedia w roku 2024.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Miłośnik kryptowalut i Trader. Dziennikarz z pasji, na służbie od blisko 4 lat. Historia, ekonomia i biohacking to moje pasje.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności