Google Finance dodaje dedykowaną zakładkę dla kryptowalut

2021-03-01 Wiadomości

Google Finance wzbogaciło serwis finance.google.com o ceny kryptowalut. Sekcja, zatytułowana „Crypto”, pojawia się teraz w kategorii „Porównaj rynki” obok konwencjonalnych […]

Google Finance wzbogaciło serwis finance.google.com o ceny kryptowalut. Sekcja, zatytułowana „Crypto”, pojawia się teraz w kategorii „Porównaj rynki” obok konwencjonalnych rynków akcji i walut. Sekcja zawiera kluczowe informacje o cenach różnych kryptowalut, w tym Bitcoina (BTC), Ethereum (ETH), Litecoina (LTC) i Bitcoin Cash (BCH).

google finance kryptowaluty

Firma macierzysta Google, czyli Alphabet, jest również właścicielem platformy wideo YouTube, która konsekwentnie nęka użytkowników kryptowalut poprzez zakazywanie treści edukacyjnych i informacyjnych, często pozornie przypadkowo. Już wcześniej zawieszone zostały konta dwóch największych serwisów krypto-informacyjnych: Cointelegraph i CoinDesk. Okazało się jednak, że nie naruszyły one warunków korzystania z usługi i YouTube z powrotem je aktywował. Podobną sytuację obserwowaliśmy też na Polskim rynku. W lipcu 2020 platforma wideo zablokowała polski kanał „Krypto Raport”. Wszystko przez kontrowersyjny tytuł odcinka: „Rozdaję za darmo bitcoin i kryptowaluty. Oszalałem!”

Inwestorzy instytucjonalni

W ostatnim roku rynek kryptowalut przyciągnął uwagę głównego nurtu. Stało się tak głównie za sprawą inwestorów instytucjonalnych, którzy zaczęli w większym stopniu inwestować w nową klasę aktywów. Ich zaangażowanie pomogło osiągnąć kapitalizację rynku powyżej 1 biliona dolarów w styczniu. W lutym market cap wszystkich krypto osiągnął szczyt na poziomie 1,7 bln dolarów. Ostatnio jednak doświadczyliśmy korekty i aktualnie kapitalizacja całego rynku wynosi ok. 1,4 bln dolarów.

W ciągu ostatnich trzech miesięcy nastąpił gwałtowny wzrost zainteresowania zarówno inwestorów indywidualnych, jak i instytucji. Wraz z dużymi firmami, takimi jak Tesla i Mastercard, aktywnie wykorzystującymi kryptowaluty, rośnie potrzeba bardziej przejrzystych regulacji. Tak przynajmniej twierdzi komisarz SECu – Hester Peirce. O nawoływaniu do bardziej przejrzystych regulacji prawdopodobnie będziemy słyszeć co raz częściej, w miarę jak będzie postępować hossa. Peirce twierdzi, że nowa administracja Bidena może zapewnić świeże spojrzenie na kwestie regulacyjne.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoin btc ETH Ethereum google Google Finance instytucje krypto raport YouTube

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.