symbol bitcoina

John McAfee z własną giełdą kryptowalut

Kryptowaluty
bitbay zonda

John McAfee znowu zaskakuje. Teraz postanowił założyć własną giełdę kryptowalut McAfee Magic. Jak sam napisał na Twitterze, będzie to iście rewolucyjna platforma.

Na czym ma polega ta rewolucja? Strona internetowa wyjaśnia, że giełda ma umożliwiać manualny, jak i automatyczny trading na rynku kryptowalut. Jest też przyjazna dla początkujących traderów, którzy mogą korzystać na niej z usługi copy tradingu, tzw. “shadow”. Na czym ma to polegać? Otóż młodzi adepci gry na giełdzie mogą kopiować transakcje bardziej doświadczonych inwestorów. Ich środki przy tym pozostają pod ich stałą kontrolą. Założeniem jest zapewne to, by uczyć się od lepszych od siebie.

McAfee Coin

Niedawno ekscentryczny milioner i założyciel słynnej firmy zajmującej się cyber-bezpieczeństwem mówił też, że ma plany emisji własnej kryptowaluty. Na razie niewiele wiadomo na temat projektu. Opis pozostaje dość enigmatyczny:

McAfee Freedom Coin został zaprojektowany tak, aby stawić czoło problemowi wymiany walut, wykorzystując unikalny paradygmat i nową koncepcję strukturalną. Nie jest ona oparta na żadnym towarze, ani nie jest związana z wartością lub zachowaniem jakiegokolwiek zewnętrznego przedmiotu lub podmiotu. Wartość monety zawsze będzie równa zeru w stosunku do każdej innej waluty, ale jej naturalna wartość rynkowa jest wolna, całkowicie, by rosnąć.

Tylko krowa nie zmienia poglądów?

Wejście McAfee’ego na rynek giełd jest o tyle zaskakujący, że rok temu twierdził, że:

“Większość scentralizowanych giełd wymiany kryptowalut jest skorumpowana.”

Wieszczył też, że do pięciu lat scentralizowane giełdy znikną z rynku:

“Oznacza to, że kiedy nie będziemy mieć już do czynienia ze scentralizowanymi giełdami, a te ostateczne znikną – w ciągu pięciu lat już ich nie będzie – nic nie zdoła nas wyłączyć. To bezwarunkowy koniec wojny. Rządy nie mogą nas wyłączyć, instytucje finansowe, banki, nic … Nie obchodzi mnie, jak wielką siłą dysponujesz jako rząd, jaką liczbą policji, jaką liczbą żołnierzy. Jeśli giełdy będą rozproszone pomiędzy 20 milionami portfeli na smartfonach, laptopach i tabletach, ich wyłączenie stanie się niemożliwe”.

Tagi
coin giełdy kryptowalut John McAfee kryptowaluty token

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.