Bitcoin

Gamestop powinien zainwestować w BTC – uważa Jim Cramer

W dniu 24 lutego 2021 roku Jim Cramer dał kilka rad pogrążonemu w kłopotach sprzedawcy gier wideo – GameStop. Cramer […]

Data publikacji: 26 lutego 2021

bitbay

W dniu 24 lutego 2021 roku Jim Cramer dał kilka rad pogrążonemu w kłopotach sprzedawcy gier wideo – GameStop. Cramer jest byłym menedżer funduszu hedgingowego.

Cramer jest gospodarzem programu CNBC „Mad Money w / Jim Cramer”. Ponadto współprowadzi inny program – „Squawk on the Street” oraz jest współzałożycielem finansowej strony informacyjnej TheStreet. Dlatego często lubi komentować bieżące wydarzenia świata finansów.

We wtorek (23 lutego) Jim Bell został usunięty z pozycji CFO GameStop. Powodem był spór dot. przyszłego kierunku rozwoju firmy. Bell został zwolniony, „aby zrobić miejsce dla kierownictwa bardziej zgodnego z wizją aktywistycznego inwestora i członka zarządu Ryana Cohena.” W raporcie Bloomberga możemy przeczytać:

Cohen naciska na przekształcenie GameStop ze stacjonarnego detalisty w firmę e-commerce, a on sam konsoliduje władzę w sieci. Były szef strony Chewy.com, zdobył trzy miejsca w zarządzie GameStop na początku tego roku.

Do zamknięcia rynku amerykańskiego w środę (24 lutego), akcje firmy wzrosły o 103,94% do 97,71 dolarów.

gamestop bitcoin

Gamestop powinien umieścić BTC w swoim bilansie

Wczoraj, nieco mniej niż dwie godziny po zamknięciu rynku, gospodarz Mad Money zasugerował, że jednym z dobrych sposobów dla GameStop, aby przekształcić swój biznes i zwiększyć cenę akcji, byłoby podążanie śladem MicroStrategy. Oczywiście chodzi o to, że spółka powinna umieścić BTC w swoim bilansie. Dodał, że Game Stop może łatwo zebrać 1 miliard dolarów na ten cel. Rozwiązaniem jest emisja 1 miliarda dolarów w nowych akcjach. Jednym z krypto influencerów, który zgodził się, że jest to rozsądny pomysł był Anthony Pompliano – współzałożyciel i partner w Morgan Creek Digital Assets.

Cramer przedstawił dziś dalsze szczegóły na temat tego, co powinien zrobić sprzedawca gier. Zasugerował on, że Cohen powinien nakłonić zarząd GameStop do zebrania 2 miliardów dolarów. Celem byłby, oczywiście, zakup Bitcoina poprzez emisję 10 milionów nowych akcji:

Invest Cuffs 2021

geco one rejestracja

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Black Friday Promotion

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.